Єлькіна Анджела Валентинівна - Конспект заняття Як може музика розповідати

музичний керівник, дитячий педагог

Конспект заняття Як може музика розповідати

Конспект заняття: ЯК МОЖЕ МУЗИКА РОЗКАЗУВАТИ БЕЗ СЛОВ середня гр.

Мета заняття:розвивати у дітей емоційну чуйність на музику.

— Дати дітям уявлення про виразні властивості музики.— Розвивати здібності чути і висловлювати різні настрої музики. 8>— Виховувати любов і дбайливе ставлення до улюблених іграшок.

Репертуар для заняття в дитячому садку:Слухання: П.І.Чайковський «Нова лялька», «Хвороба ляльки».Спів: «Куколка», музика та слова Е.С.Куку, (журнал «Музична палітра», №6 2007 р.)Гра: «Оркестр», музика та слова Картушіної (збірка «Розваги для найменших», Москва, 2007 р.)Танок: З іграшками.Устаткування для заняття в дитячому садку:портрет композитора,магнітофон,аудіокасети,ляльки.Хід заняття в дитячому садку ЯК МОЖЕ МУЗИКА РОЗКАЗУВАТИ БЕЗ СЛОВ

Діти входять у зал під музику П.І.Чайковського «Солодка мрія».

Тихо, тихо сядемо поряд.Входить музика в наш дімУ дивовижному вбранні,Різнокольоровому, розписному.

Музичний керівник: — Ви прийшли в музичну залу в гості до музики, привітайте з нею так: «Музика, вітай, музика, вітай, вітай, вітай, музика».

Діти повторюють.

Музичний керівник: — Художники малюють картини, письменники – пишуть книги, а хто пише музику?

Діти: - Композитор.

Музичний керівник:— А ви знаєте цього композитора?

Музичний керівник показує портрет П.І.Чайковського. Діти відповідають.

Музичний керівник: — П.І.Чайковський написав музику, а добра чарівниця вигадала казку. Слухайте, що в неї вийшло. Якось, мама на день народження своїй доньці Оленьці подарувала ляльку. Олі дуже сподобалася її нова подружка, вона раділа їй, танцювала разом з нею, вбирала і спати укладала. П'єса П.І.Чайковського "Нова лялька" передає настрій дівчинки, і ви уявіть себе на місці Оленьки, візьміть своїх ляльок і потанцюйте з ними. Музика, яка звучатиме, весела, радісна, адже в руках у Олі нова лялька.

Звучить п'єса П.І.Чайковського «Нова лялька», діти імпровізують рухи з іграшками.

Музичний керівник продовжує розповідь: — Оля мала багато різних іграшок, і вона забула про ляльку, яку їй подарувала мама на день народження. Лялька занудьгувала і захворіла. Якось у своїй кімнаті, в найдальшому кутку Оля побачила ляльку, про яку вже забула, пожаліла її.

Звучить п'єса П.І.Чайковського «Хвороба ляльки». Діти імпровізують під музику ніжність та любов до хворої ляльки.

Музичний керівник: — Ця музика сумна, сумна та жалібна, лялька захворіла і нам дуже шкода її.

Тихіше, тихіше, тиша,Лялька бідна хвора,Спійте, що їй подобається,І вона видужає.

Діти співають пісню «Куколка», музика та слова Є.С. Куку.

Музичний керівник: — Щоб лялечка зовсім ожила, нехай нашу музику послухає вона. Посадіть ляльок на свої стільці, візьміть інструменти і нехай послухають вони, як ми зіграємо ми.

Музична гра «Оркестр», слова та музика М.Ю.Картушиної.

Музикантами ми стали,Друг за одним крокували.Інструменти в руки взяли,І для лялечок зіграли. 7>

Діти грають на музичних інструментах.

Лялечка вже регоче,Танцювати з друзями хоче.

Музичний керівник: — Візьміть своїх лялечок і потанцюйте з ними.

Танець з іграшками.

Музичний керівник: — Добра чарівниця написала для нас казку, композитор П.І.Чайковський озвучив її музичними звуками. А тепер, чуєте, музика замовкла, попрощаємося з нею і заспіваємо: «До побачення, музика».

Діти виходять із зали під музику П.І.Чайковського «Солодка мрія».