Художньо-творча діяльність у першій молодшій групі (спільно з батьками)

Ольга ЛадигінаХудожньо-творча діяльність у першій молодшій групі (спільно з батьками)

Художньо-творча діяльність у першій молодшій групі(спільно з батьками )«Сонечко та Хмарка»

Мета: створення в дітей віком радісного настрою та почуття впевненості поруч із мамою; підвищення компетентностібатьків від організації дозвілля дітей.

Обладнання та матеріали: мольберт для показу зразка, лист для малювання А-4, диск з повільною музикою, текст пісні«Хто нас міцно любить?»; для кожної дитини: гуаш синього, блакитного, жовтого кольорів; лист для малювання А-4; два пензлики; поролоновий тампончик; Звичайний олівець; стаканчик із водою; стаканчик для використаних пензликів; волога серветка; парасолька.

Хід заняття:

Вихованець: Сьогодні, хлопці, я розповім вам про Сонечко та Хмарку. Ви не тільки слухатимете моє оповідання, але й малюватимете. А ваші мами вам допомагатимуть.

«Вийшло Сонечко погуляти. Сонечко тепле, веселе, лагідне. Гуляло Сонечко, гуляло, і раптом вискочила з-за хмар Хмара. Вона була темна, синя. Хмара була така велика, що закрила сонечко».

першій

Зараз ми з вами намалюємо Хмару, а малювати ми будемо так: мами простим олівцем обведуть контур хмарки, а хлопці зафарбують цю хмарку поролоновим тампончиком. Подивіться, як потрібнозафарбовувати: тампончик вмочіть у фарбу, а потім - примокніть - підніміть, примокніть - підніміть. І так спочатку за контуром, а потім всю хмаринку зафарбовуємо (вихователь показує на мольберті, потім діти з мамами виконують самостійно). Звучить повільна спокійна музика.

Вихованець: Примокли - підняли, примакнули - підняли, ось так хлопціХмарку малювали. Малюємо, хлопці, так, щоб не однієї білої цятки на хмаринці не залишилося. Хмара темна, синя(вихователь дивиться роботи дітей, хвалить).

Вихованець: Яка, хлопці, у нас вийшла хмарка?(відповіді дітей). Правильно, вийшла велика, темна хмарка.

Покладіть, хлопці, тампончики на місце, на підставку, і слухатимемо розповідь далі.

«І раптом із темної Хмарки закапав дощ».

Давайте ми з вами послухаємо та покажемо, як дощ капає.

діяльність

Приготуйте долоні. Спочатку він капає повільно, а потім все швидше і швидше (діти і батьки показують «дощ» на долоні).

Вихованець: Зараз ми з вами намалюємо дощик. А малюватимемо пальчиком. Якого кольору малюватимемо дощик?(відповіді дітей)Правильно, дощ синього кольору, такий самий, як і хмара. Вмочили пальчик у синю фарбу, і на листочку залишаємо відбитки -«крапельки дощу»(діти малюють дощ).

першій

Вихованець: Намалювали, хлопці, дощик? Візьміть вологу серветку і витріть пальчик.

Вихованець:«Пройшов сильний дощик, по доріжці струмка потекли».

Нині ми з вами намалюємо струмок. Хлопці, візьміть пензлик і вмочіть їх у фарбу блакитну, світлу. Зайву фарбу з пензлика не забувайте знімати об край баночки, а лівою рукою притримуємо край листочка, щоб він у нас не рухався під час малювання.

Малюємо струмок. Хмара була велика, дощу було багато і струмок у нас великий-великий, широкий-широкий (діти малюють, вихователь ходить, дивиться роботи, хвалить дітей).

першій

Вихованець: Пензлик – подружку дітки дбайливоберуть:

Цим пальчиком упіймали,

Цим пальчиком обняли,

Цей зверху тут як тут.

По білому листочку пензлик гуляє,

Дітям малювати струмок допомагає.

Вихованець: Намалювали, хлопці? Молодці добре впоралися із завданням.

Зараз, хлопці, давайте пограємося з мамами у гру «Сонечко і дощик». Мами візьміть, будь ласка, парасольки і ставайте в коло. За моєю командою «сонечко виглянуло» мами з парасольками йдуть по колу, а хлопці грають у центрі кола.

діяльність

За командою «дощ закапав» мами зупиняються, а дітлахи біжать до своїх мам і ховаються під парасолькою.(Гра повторюється 3 рази)

Вихованець: Давайте повернемося на свої місця і продовжимо малювати.

Подивіться, хлопці, на свої малюнки: похмура хмарка, йде дощик. А як можна зробити, щоб малюнок нам посміхнувся? Мами, допомагайте нам(відповіді дітей).

Вихованець: Правильно, хлопці, можна сонечко намалювати. А яке сонечко?(жовте, кругле)

Хлопці, візьміть чистий пензлик, давайте намалюємо сонечко пензликом у повітрі. Малюємо коло, це наше сонечко. Велике, яскраве, жовте. А що у сонечка ще буває?(промінчики)А які бувають промінчики?(прямі, довгі)

Покладіть пензлик у склянку, давайте приготуємо праву руку і пальчиком намалюємо у повітрі коло, це наше сонечко. А зараз малюємо пальчиком промінчики. У сторони малюємо прямі лінії, вгору малюємо прямі лінії, вниз малюємо прямі лінії - це промінчики у сонечка.

Це ми намалювали з вами сонечко в повітрі, а зараз давайте намалюємо сонечко на малюнку (вихователь малює).

Вихованець: Обмакнемо пензлик у жовту фарбу і намалюємо контур сонечка.

Візьміть, хлопці, пензлики до рук. Мами допоможуть вам обвести контур сонечка, а вийого зафарбуйте круговими рухами, не виїжджаючи за контур (діти з мамами малюють, вихователь ходить, дивиться роботи дітей і хвалить).

Вихованець: Не забувайте, хлопці, зайву фарбу знімати об край баночки. Сонечко має бути все зафарбоване, не треба залишати білих цяток.

У нас вийшло сонечко кругле, веселе, тепле, жовте. Поставте, хлопці, будь ласка, пензлик у склянку.

Зараз малюватимемо промінчики у сонечка. А промінчики ми намалюємо пальчиком. Стиснем руку в кулачок, а один пальчик відігнемо і вмочні його в фарбу. Малюватимемо промінчики прямі. Ось так(вихователь малює).

Вихованець: Малюємо промінчики від сонечка. Промені прямі, вони можуть бути довгими і короткими. Промінчики малюємо в сторони, вгору, вниз. Чим більше промінчиків, тим яскравіше і веселіше сонечко (діти малюють з мамами).

Вихованець: У всіх хлопців вийшло гарне сонечко. Молодці, хлопці!

Візьміть вологу серветку та витріть пальчик.

Вихованець: Хлопці, давайте ми з вами зараз заспіваємо мамам пісеньку«Хто нас міцно любить?». Ідіть усе до мене. Мами нам, будь ласка, допомагайте співати (слова пісні лежать на столі).

Вихованець: А зараз, хлопці, йдіть до своїх мам і покажіть, як ви міцно їх любите(діти обіймають своїх мам).

А зараз мами покажуть, як міцно вони люблять своїх малюків?

Вихованець: На цьому наше заняття закінчено.

діяльність

Вихованець: Запрошую Вас, шановні мами, разом з дітьми на чаювання вгрупу.

діяльність

першій
Давайте познайомимося ... Здрастуйте шановні колеги! Свій перший запис у блозі хочу почати з презентації своєї улюбленої групи раннього розвитку "Сонечко".

першій
Куток настроюКуток настрою у першій молодшій. У нас завжди перша молодша. Пропоную свій Куточок настрою. Діти, коли приходять до дитячого садка.