IV. Робота у друкованому зошиті. · Моделювання (за допомогою малювання фішок) ситуації збільшення (зменшення) числа на 1.

  • Моделювання (за допомогою малювання фішок) ситуації збільшення (зменшення) числа на 1.
  • Доповнення моделі складу 9 (малювання фішок).
  • Виконання завдання по порядку:

1. Напиши всі цифри, дані пунктиром.

2. Виконай дії та впиши результати.

3. З'єднай крапки на малюнку в порядку дотримання відповідей.

  • Інсценування умови: у жовтій коробці – 9 олівців, у червоній – 5. 3 олівці переклали з червоної коробки у жовту.
  • Моделювання відповіді питання (малювання фішок).

V. Фронтальна робота.

1. Гра «Потяг».

Дидактична ціль. Закріплення понять "один", "багато".

Засоби навчання. На магнітній дошці малюнки – тварини та одна ялинка; на вчительському столі – один будиночок та багато іграшок; на парті одного з учнів – багато різних олівців та одна ручка.

Зміст гри. Ведучий – паровоз, решта дітей – вагончики. Паровоз їде зупиняючись на станціях (дошка, стіл вчителя, парта учня). Хлопці називають, яких малюнків, іграшок, шкільного приладдя на станціях багато, а яких – один (одна).

Візерунок за зразком.

VI. Підсумок уроку.

- Що означає вираз "на 1 більше"?

- Що означає вираз "на 1 менше"?

Урок 24 ЗБІЛЬШЕННЯ І ЗМЕНШЕННЯ ЧИСЛА НА 2

Цілі: розглянути приклади виду  2; закріплювати навичку знаходження відповіді різними способами; удосконалювати навичку листа цифр; розвивати вміння аналізувати записи та вибирати відповідний знак; викликати інтерес до вивчення математики.

Хід уроку

I. Усний рахунок.

– Розкажіть, як у різний спосіб можна набрати 5 рублів такими монетами.

– Запишіть цифрою: скількикіл потрібно домалювати?