Клубний час у ГПД - Режим дня

МЕТА: навчити дітей відрізняти поведінку, що сприяє зміцненню здоров'я, від поведінки, шкідливої ​​для здоров'я. Ознайомити із режимом дня школяра. Переконати дітей, що дотримання режиму дня сприяє збереженню здоров'я.

ОБЛАДНАННЯ : плакати із зображенням головних героїв, фломастери або кольорові олівці, ножиці, клей, магнітофон, диски із записом.

ХІД ЗАНЯТТЯ

I. Актуалізація теми.

Звучить пісня «Усмішка», муз.Шаїнського, сл.Пляцковського. (Слайди 1-2 –ДОДАТОК 1.)

Вчитель: Посмішка – це запорука гарного настрою. Усміхаючись, ми даруємо одне одному здоров'я та радість. Що ще допомагає зберігати добрий настрій?

(Добрі слова, сказані щиро, що йдуть від серця, хороше самопочуття.) Що означає хороше самопочуття?

ІІ. Основна частина.

Постановка навчальної задачі.

Загадка На руці і на стіні, І на вежі у висоті Ходять, ходять рівним ходом Від сходу до сходу.

  • Навіщо людина придумала годинник?
  • Чи знайоме вам поняття «режим дня»?
  • Що воно означає?

Саме на це запитання ми і намагатимемося відповісти на цьому занятті.

ІІІ. Відкриття дітьми нового.

Задзвонив будильник. Час усіх кличе: Маму в майстерню, Папу на завод. (10) (К. Лалонщиков «Задзвонив будильник»)

Вчитель пропонує обговорити дітям питання, з чого має розпочинатися ранок? (Слайди 5-6)

Висновок :

  • Гарний настрій.
  • Заряджання.
  • Водні процедури.
  • Сніданок.
  • Вихід до школи.

Вчитель: А чи у всіх ранок виходить таким організованим? (Слайд 7)

Жила-була дівчинка Маша. Вранці встало сонечко,заглянуло у вікно. А Маша спить. (Вірш Воронкової «Маша-розгубила»). (Див.ДОДАТОК 2. Слайди 8-18)

Чому Маша запізнилася до дитячого садка? Що ви їй можете порадити? А як ви ставитеся до своїх речей? (Слайд 19)

  • Заняття в школі.
  • Обід. Прогулянка.
  • Приготування домашнього завдання.
  • Полудень.

Вчитель пропонує послухати вірш «Не спати» С. Михалкова.

Вчитель: Чи згодні ви з героєм цього вірша? Чому? Щоб прокинутися з гарним настроєм та прекрасним самопочуттям, треба виспатися. Сновидіння допомагає осмислити те, що дізнався протягом дня. Недарма кажуть: «Ранок вечора мудріший». Уві сні мозок відпочиває, повертаються сили. Згадай, що ти відчував, якщо вночі погано спав? Тому учень має спати щонайменше 10 годин. Значить, до 21-ї години він повинен уже спати.

Гра "Погано - добре" (гігієна сну).

Вчитель читає вголос запропоновані висловлювання, а учні, якщо вони згодні з цим висловом, повинні ляснути в долоні.

ДобреПогано
Мити ноги. Руки. Приймати душ.Багато пити і їсти перед сном.
Чистити зуби.Грати в галасливі ігри вдома.
Провітрювати кімнату.Дивитися страшні фільми.
Гуляти на свіжому повітрі.Слухати гучну музику.
Спати на твердому ліжку, на спині.Займатися спортом.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ.

  1. Хлопці, чому так важливо дотримуватися режиму дня?
  2. Складіть свій режим дня.

V. ДОМАШНЕ ЗАВДАННЯ.

  1. Обговоріть удома з батьками свій режим дня.
  2. Складіть розповідь про те. Як ви плануєте зазвичай свій день?