Колективна аплікація - Курчата на лузі - 2-а молодша група - Аплікація, ліплення
Аплікація «Курчата на лузі».
Інтеграція освітніх областей: «Пізнання», «Художня творчість», «Комунікація», «Музика».Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, продуктивна
Цілі: вчити складати композицію з декількох предметів, вільно розташовуючи їх на аркуші; зображати предмет із кількох частин, показати прийоми відривної аплікації, продовжувати відпрацьовувати навички акуратного наклеювання, підводити до естетичної оцінки робіт, викликати позитивний емоційний відгук створене зображення.
Матеріали до заняття: ілюстрації, іграшка-курча, маска-курча, маска-курка, папір зеленого кольору розміром 1/2альбомного листа, кружки жовтого кольору діаметром 4 і 2 см, кольорові олівці, жовті паперові серветки, клей, пензлики, серветки для наклеювання, ватман для робіт.
Хід заняття:
Вос-тель: Хлопці, відгадайте загадку:
Весь я золотистий, м'який та пухнастий.
Я у курки дитина
А звати мене? (Курча)
Вос-тель: Хлопці, подивіться, яка в мене є цікава та барвиста картинка.
Що на ній зображено? (Відповіді дітей).
Подивіться, які курчата кумедні та веселі.
(Показати курку). А хто це з курчатами? (Відповіді дітей).
А як же звати дітей курки-мами? (Відповіді дітей).
Курка веде своїх діток шукати зернятка. (Прибрати малюнок).
Сюрпризний момент. Чується голос курчати (пі, пі, пі).
Показати одного курча.
Не хочу один клювати я
Нехай скоріше приходять брати
Під старою липою
Хлопці, подивіться яке гарне курча. Такий пухнастий та м'який. (Дати дітямдоторкнутися і погладити курча). Хлопці, давайте пропищимо, як пищить курча. (Пі Пі пі). Спочатку голосно, потім тихо.
Уточнюю уявлення про зовнішній вигляд курчати. Якої форми тулуб, якої форми голова, яке курча величини? Що є на голові курча, що є на тулубі? (Відповіді дітей).
Хлопці, нашому курча дуже нудно одному на лузі. Давайте, щоб йому не було нудно, зробимо для нього братів та сестричок.
Але перед цим давайте вийдемо на галявину і пограємо у курчат.
Востель з дітьми переміщається на килим для виконання фізкультхвилинки. Вос-ль надягає маску і виступає в ролі курчати.
Пустотливе курча жило,
Головою весь день кружляв:
Ліворуч, праворуч повернув,
Ніжку ліву зігнув,
Потім праву підняв
І на обидві знову встав.
Почав крилами махати:
Піднімати та опускати
Вгору, вниз, вгору, вниз!
Повернувся ліворуч, праворуч
-Добре на світі, право!
А потім гуляти пішов-
Черв'ячка собі знайшов!
Діти виконують рухи за вихователем за текстом.
Хлопці, ми трохи пограли, а тепер давайте повернемося на свої місця і робитимемо братів та сестричок для нашого курчати.
Тепер ми будемо клеїти на зеленому лузі курчат.
Уточнити (питаючи дітей) прийоми наклеювання курчат. Пояснити і показати, як зробити курча пухнастим, відриваючи шматочки серветки. Як намалювати дзьоб, лапки.
Продовжувати відпрацьовувати навички акуратного наклеювання. Користуватись серветкою при наклеюванні.
По закінченні виконання робіт вихователь одягає маску курки та підкликає дітей до себе.
Ну, ну всі сюди (діти віддають роботи)
Ану до мами під крило
Ну куди вас понесло.
Вос-тельрозкладає роботи на великому зеленому лузі (на заздалегідь приготованому ватмані) і в середині ставить одного курча, для якого і зробили братів.
Діти, подивіться, які незвичайні картинки у нас вийшли. Подивіться на курча, як він радіє, тому що ви зробили для нього так багато гарних братів та сестричок. Тепер він не буде сам. В усіх дуже красиво, все великі молодці.
А тепер давайте заспіваємо разом пісню для наших курчат.
Виконуємо разом пісню «Курчата», муз. О. Філіпенко, сл. Т.Волгін.
Автор: Баранова Світлана Юріївна