Конспект НОД для дітей старшої групи «Кинемо розумний погляд на сміття»
Ірина ВоробйоваКонспект НОД для дітей старшої групи «Кинемо розумний погляд на сміття»
«КИДЕМО РОЗУМНИЙ ПОГЛЯД НА Сміття »
МЕТА. Знайомстводітей з принципами збирання та утилізації побутових відходів.
ЗАВДАННЯ. Уточнити уявленнядітей про джерела виникненнясміття. Розвивати вміння аналізувати екологічну проблему. Розвивати потребу дотримання чистоти на вулицях селища, будинку, в дитячому садку. Виховувати акуратність, дбайливе ставлення до навколишнього світу.
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ. Розуміння дітьми, що скупчення сміття - це велика проблема, яку потрібно вирішувати всім людям; застосування здобутих знань у повсякденному житті.
ХІД ЗАНЯТТЯ.
ВОСП. Сьогодні нам у садок принесли конверт. Що там може бути? Давайте його роздрукуємо та подивимося, що там усередині. Тут якісь фотографії. Подивіться, що таке!(демонстрація фотографій брудного міста, горисміття )Хлопці, як ви думаєте, звідки беретьсясміття ?
ДІТИ. Люди викидають використані пакети, очищення, недоїдки, пляшки, банки, фантики, старі речі та багато іншого.
ВОСП. Що станеться, якщосміття не прибирати ?(припущеннядітей )Хлопці, подивіться, яке брудне місто є на землі.(показати фотосміттєвого міста )Це неймовірне місто на фотографії називається Маншият Насір -Сміттєве місто. Він знаходиться в Єгипті на околиці Каїру біля пагорбів Мокаттам. Заббалини – люди, які там живуть, заробляють собі життя збором і сортуваннямсміття. Таке жсміттєве місто є в Мексиці.
Поняття«сміття »невідоме природі, виробництво відходів властиве тільки людині, тому він повинен дбати про прибиранняпланети, інакше наші міста та села рано чи пізно перетворяться на звалища.
Як можна назватисміття іншими словами ?
ДІТИ. Відходи, сміття, мотлох, покидьки і т.п. буд.
ВОСП. Щороку від кожної людини, яка проживає в Україні, залишається дуже багато сміття. Щоденного ми викидаємоконсервні банки, різні упаковки, папір, пляшки, предмети з пластмаси та пластику,старі побутові прилади та багато іншого. Як ми позбавляємосясміття ? Куди він потім дівається? Хлопці, а куди ви викидаєтесміття, усі непотрібні речі?
ДІТИ. Увідро для сміття.
ВОСП. Потім сміття потрапляє в сміттєвий контейнер. А куди вивозять контейнери зі сміттям?
Дружно вставайте, будемосміття збирати !
Ми по вулиці йдемо, де ми живемо,
Ми папірці та скельця збираємо та кладемо.
Раз у відро, а два-в кошик,
Схиляємо дружно спину.
Якщо разом попрацювати
Все довкола перетвориться!
ВОСП. А зараз я хочу прочитати вам вірш
Андрія Усачова«Сміттєва фантазія »
Не кидайте ніколи кірки, шкірки, палиці.
Швидко наші міста перетворяться на звалища.
Якщосмітити зараз, то досить скоро
Можуть вирости у нассміттєві гори.
Але коли літати почнуть до школи на ракеті-
Найстрашнішою стануться біди напланеті:
Як підуть жбурляти вгорі до космосу з ракети
Банки, склянки, лушпиння, рвані пакети...
Ось коли не полетять у Новий рік сніжинки,
А посиплються, як град, старі черевики.
А коли підуть дощі з порожніх пляшок.
На прогулянку не ходи: бережи потилицю!
Що ж виросте в саду чи на городі,
Якпіде кругообігсміття в природі ?.
І хоча ми в шкільний клас не летимо в ракеті,
Кращесмітити зараз відвикайте, діти!
ВОСП. Хлопці, а хочете знати, скільки живесміття ?
Умови сміттєзвалища ідеальні для збереження наших відходів. Під товстий шар землі не потрапляє сонячне світло, ні кисень. Можливо через багато тисяч років наші нащадки – археологи (якщо виживуть) з великим інтересом будуть розглядати ці «сліди» життя своїх предків. Давайте ж дізнаємося, як довго пролежать у землі «творіння рук людських».
Скляна пляшка – один мільйон років
Саме стільки пролягає звичайна скляна пляшка. Скло виготовляється з кварцового піску і тому дуже стійке до агресивного середовища.
Поліетиленовий пакет – від 500 до 1000 років
Близько 1000 років лежатиме в землі «не їстівний» для мікроорганізмів поліетиленовий пакет. На щастя, багато країн відмовляються від використання пластикової тари.
Алюміній – від 80 до 200 років.
Газета – 2-4 тижні
Відзначаються випадки, коли на сміттєзвалищах під купою землі знаходили зразки газет 15-річної давності.
Огризок, що лежить у вашому відрі , може проіснувати 2 місяці.
ВОСП. Так, щодня в містах і селах утворюється величезна кількість сміття, яке вивозять спеціальними машинами і відправляють на звалище. Сміттєзвалище – це скупченнясміття.Сміття виділяє отруйні речовини, а це небезпечно для здоров'я людини. Згадайте, біля ваших будинків стоять сміттєві баки. Якщо машини щодня вивозятьсміття - запаху там майже немає, якщо жсміття не вивозиться досить довгий час, то проходити повз такі баки неприємно. Чому?(негарна купа, неприємний запах).Такий же запах виділяється і на великих звалищах за межами наших міст та сіл, отруюючи повітря та ґрунт навколо. Адже на місці звалищ могли бути парки, ліси...
Крім сміттєзвалищ, існуютьсміттєспалювальні заводи, але при спалюваннісміття утворюються шкідливі, небезпечні речовини, що потрапляють у повітря. Яким ми дихаємо.
Ще буваютьсміттєпереробні заводи, де після спеціальної переробкисміття отримують новий матеріал, з якого вже виготовляють нові корисні вироби, тим самим зберігаючи природні багатства нашої країни.
Хлопці, як ви думаєте, для чистоти навколишньої природи, як краще вчинити зі сміттям: вивозити на звалище, закопувати, спалювати або відправляти на сміттєпереробний завод? Чому? (Припущеннядітей : на завод менше забруднюється повітря і грунт, а ще можуть зробити новий матеріал).
Так, дійсно, на спеціальних заводах побутовоїсміття переробляється, з нього створюються нові речі, які люди знову використовують, що дозволяє зберегти природні багатства нашоїпланети: нафту, газ, ліс, воду…
Хлопці, у багатьох країнах жителі, перш ніж викинути сміття, його сортують, залежно від матеріалу, з якого він виготовлений. Як ви вважаєте чому? Це полегшує переробку на заводі. Тепер так почали робити й у деяких містах нашої країни.
Діти, давайте спробуємо з уже використаних предметів зробити цікаві речі.
Груповий проект з виховання екологічної культури дошкільнят «Розумне сміття» Зміст Вступ Хід проекту Аналітична довідка про результати проекту. Сьогодні взаємодія людини.
Конспект безпосередньо освітньої діяльності для дітей старшої логопедичної групи Тема: «Українськапіч» Пояснювальна записка. Інтерактивне логопедичне заняття «українська піч» підготовлено для дошкільнят старшої логопедичної групи.
Конспект безпосередньої освітньої діяльності у старшій групі: «Друзів у біді не кинемо» Конспект безпосередньої освітньої діяльності Тема: «Друзів у біді не кинемо». Форма проведення експериментування. Вік:.
Конспект заняття «Кинем розумний погляд на сміття» Конспект освітньої діяльності «Кинем розумний погляд на сміття» Підготував вихователь Щекутєєва М. В. Мета: знайомство дітей з принципами.
Познавальний розвиток для дітей старшої групи тема «Вітаміни» «Вітаміни для здоров'я» Конспект заняття для старшої групи Мета: виховувати духовно-моральну цінність здоров'я, викликати у дітей.
Екологічна акція «Розумний погляд на сміття» У нашому дитячому садку було проведено екологічну акцію «Розумний погляд на сміття»: 1. Протягом певного періоду вихователями з дітьми.
Заняття з риторики для дітей старшої групи. Тема: «Ти-слухач» Відкрите заняття з риторики Тема: «Ти-слухач» Цілі: - вчити дітей бути уважними слухачами (пояснювати дітям, що спілкуючись ми.