Конспект НОД з ознайомлення з художньоюлітературою у підготовчій до школи групі «Читання
Наталія ЗобоваКонспект НОД з ознайомлення з художньою літературою у підготовчій до школи групі «Читання билини «Садко»
Мета: знайомстводошкільнят з українською культурою черезознайомлення з художньою літературою.
Завдання: закріплювати та розширювати знання дітей про силу та славу богатирської Русі; продовжувати формувати уявлення дітей про деякі аспекти життя древніх слов'ян на основібилини«Садко »; виховувати інтерес до малих фольклорних жанрів; розширювати словниковий запас дітей; формувати та виховувати патріотичну пам'ять; виховувати інтерес і повагу до славного життя наших предків та любов до Батьківщини, бажання наслідувати богатирів.
Словник: богатир,булина, ратник, кольчуга, стремена, оповідач, гуслі, гусляр, торжище, невод, палати білокам'яні, Ільмень-озеро.
Дидактичний матеріал: ілюстрація - репродукція картини В. М. Васнєцова«Богатирі».
Аудіозапис: уривок з опери Римського – Корсакова«Садко »:«Вступ»,«Поява Морського царя».
читання билин«Ілля Муромець»,«Добриня Микитович і Тугарін Змійович»;
розгляд картини В. М. Васнецова«Богатирі»;
розгляд ілюстрацій із зображенням богатирів, стародавньої зброї, елементів одягу.
Хід заняття
Вихованець: Ой, ви добрі молодці та молоді! Зібралися ми не на почесний бенкет, а на розмову добру і доладну, щоб був у нас мир та лад, та згода і велася наша бесіда промовою плавною. А поговоримо ми сьогодні з вами пробилини, пробогатирях українських. Щоб червоні дівчата послухали, а добрі молодці задумалися.
«Билину читай та на вус мотай!»- говорить українське прислів'я.
Я впевнена, що сьогоднішня зустріч назавжди запам'ятається вам. А герої, яких ми з вами згадаємо, супроводжуватимуть вас усе життя.
- Хлопці, ми з вами живемо в країні, яка має напрочуд гарне ім'я. Яке? Хто назве?
Вихованець: правильно, Україно. Багато чудесних країн на землі, скрізь живуть люди, але Україна – єдина незвичайна країна, бо вона наша Батьківщина. Батьківщина означає рідна, як мати і батько.
А яка наша Батьківщина?
Діти: велика, величезна, неосяжна, красива.
Вихованець: а як називалася наша Батьківщина раніше?
Вихованець: але історія нашої Батьківщини ніколи не була безхмарною та мирною. Її простори та природні багатства завжди манили загарбників.
Хлопці, а хто захищав українську землю в давні часи?
Вихованець: Оповіді про подвиги, які чинили богатирі, живі в пам'яті народної. Вони збереглися вбулинах.
Билина походить від слова –«буль»,«правда», те, що було насправді.
Чим відрізняєтьсябулина від казки ?
Діти: казку розповідають, абуліну не просто розповідають, а розповідають наспів.
Хто є головними героямибулін ?
Діти: богатирі, вони сильні, хоробри; подвиги цихбулинних героїв були перебільшені. Чи може одна людина перемогти ціле військо?
Діти: Давайте пригадаємо, якібулины ми з вами вже читали?
Діти:«Ілля Муромець і Соловей – розбійник»,«Альоша Попович і Тугарін Змійович».
Вихованець: давайте звернемо увагу на репродукцію картини В. Васнецова«Три богатирі». Подивіться, як художник точно передав силу, міць, молодецтво, безстрашність богатирів. Коні під ними також сильні.
(У центрі – Ілля Муромець
Праворуч – наймолодший Альоша Попович (повний сміливості)
Зліва – Добриня Микитович(може виконати найскладніші доручення)
Багатіїв ми бачимо всіх разом. Це уособлює народну силу та свідчить про надійність захисників української Землі.
А як ви вважаєте, чи є богатирі в наш час? Кого ми можемо назвати богатирями у наш час?
Діти: космонавти, військові, пожежники, лікарі…
Вихованець: А як ви думаєте, які якості має володіти сучасний богатир?
Діти: сильний, сміливий, спритний, чуйний…
Вихованець: Вдень і вночі ці люди охороняють Батьківщину, віддають свої життя для порятунку інших, як і за старих часів.
Дружно встанемо - раз, два, три -
Ми тепер богатирі!
Ми долоню до очей приставимо,
Ноги міцні розставимо,
Повертаючись праворуч – озирнемося велично.
І наліво треба теж подивитися з - під долонь,
І праворуч, і ще через ліве плече.
Літерою Л розставимо ноги,
Точно в танці руки в боки,
Нахилилися вліво, вправо –
Виходить на славу.
Вихованець: А сьогодні ми з вамипознайомимося ще з однією билиною. Вона не про богатиря, а про дуже щасливого музиканта гусляра, який своєю грою підкорив царя водяного. А що далі було в «буліні не розповідається», а співається. ПроСадко та фільм – казка є і опера, уривок з якої ми сьогодні послухаємо.
Читання билини«Садко »
Вихованець: хто є головним героємбулины ?
Діти: гуслярСадко
Вихованець: у якому місті відбуваються події?
Вихованець: у Новгороді.
Вихованець: що ми дізналися проСадко ?
Діти: ходив по бенкетах, веселив купців та бояр. Але одного разу його перестали запрошувати на бенкети. ЗасумувавСадко і пішов до Ільменя – озера.
Вихованець: як називалося озеро, до якого ходивСадко ?
Діти: Ільмень – озеро
Вихованець: кого здивувавСадко своєю грою на гуслях?
Діти: Морського царя
Вихованець: що порадив Морський царСадко ?
Ну, а що було далі, ви дізнаєтеся вже ушколі.
Билини, хлопці, розповідають нам не лише про ратні подвиги богатирів, а й про життя купців, про звичаї, про уклад життя людей того часу. В тому їх і цінність.
Слухання уривка з опери Римського – Корсакова«Садко »:«Вступ»,«Поява Морського царя».
Вихованець: А зараз, підіб'ємо підсумок нашої з вами роботи. Мені, здається, що ми з вами сьогодні дізналися багато нового та цікавого.
З якою ми були сьогодні познайомилися?
Діти: збулиною«Садко »
Вихованець: Про кого цябулина ?
Діти: Про щасливого гусляраСадко, який підкорив Морського царя.
Відкрите заняття із ознайомлення з художньою літературою «День Перемоги» у підготовчій групі Відкрите заняття з ознайомлення з художньою літературою «День Перемоги» у підготовчій групі. Ціль: Викликати у дітей почуття допитливості.
Конспект безпосередньої освітньоїдіяльності з ознайомлення з художньою літературою у старшій групі. Читання вірша С. Єсеніна «Черьома» Завдання: • Показати особливість віршованого тексту, розкрити різноманітність літературного.
Конспект НОД з ознайомлення з художньою літературою та декоративним малюванням у старшій групі Конспект НОД з ознайомлення з художньою літературою та декоративним малюванням у старшій групі. "Подорож за казками К. І. Чуковського".
Конспект відкритого заняття у підготовчій до школи групі: «Подорож Древньої Русі. Читання билини «Вольга і Микула» Мета: Дати дітям початкові відомості про Давню Русь, життя селян і перших князів Київської Русі, познайомити з новою билиною, що підкреслює.
Конспект заняття з ознайомлення з художньою літературою та ознайомлення з оточуючим «Хто у теремочці живе?» Безпосередня організована діяльність із ознайомлення з художньою літературою та ознайомлення з оточуючим у середній групі”.
Конспект заняття з ознайомлення з художньою літературою у середній групі «Зимов'я звірів» Цілі заняття: Виховувати емоційне сприйняття змісту казки; Вчити розуміти та оцінювати характери героїв;
Конспект заняття з ознайомлення з художньою літературою у старшій групі. Казка Л. Д. Короткової «Березкін будинок». Конспект заняття з ознайомлення з художньою літературою у старшій групі. Казка Л. Д. Короткової «Березкін будинок». Мета: Формування.
Методична розробка НОД із ознайомлення з художньою літературою. Читання оповідання Л. Кассіля «Сестра» Мета та завдання безпосередньо освітньої діяльності Мета НОД: поглиблювати та систематизувати уявлення дітей про війну, про мужність.