Конспект уроку з образотворчого мистецтва На тему «Малювання птахів»

Муніципальна бюджетна освітня установа

Кантемировського муніципального району

Конспект уроку з образотворчого мистецтва

На тему: «Малювання птиці»

(ворона, голуб і т.д.) опудала або таблиці. Малювання по пам'яті.

Провела вчитель образотворчого мистецтва

Хорольська Тетяна Олексіївна

Тема уроку:Малювання птиці (ворона, голуб і т.д.) з живої натури, опудала або таблиці. Малювання з натури пам'яті.

Форма уроку:практична робота, елементи технології арт-терапії.

Методична мета:формування графічних умінь та навичок у школярів.

Мета уроку:

  • Удосконалювати та закріплювати навички грамотного зображення пропорцій птахів, їх просторового становища;
  • Ознайомити учнів із анімалістичним жанром;
  • Розвивати в учнів творчу уяву.
Обладнання:таблиці з прийомами виконання та начерки птахів, малюнки птахів.

Приладдя:папір, олівець, гумка, пензлі, акварель.

I Організаційний момент.

2. Вступна розмова

А тепер візьміть, будь ласка, олівці. Закрийте очі. Спробуйте намалювати на аркуші паперу (папір підготовлений заздалегідь) будь-які лінії, геометричні фігури, знаки, рух руки не обмежений.

Розгляньте свій малюнок, спробуйте, якщо хочеться, за своїми зображеннями домалювати птахів. Тобто, доповніть малюнок таким чином, щоб вийшло зображення. За партою можна допомагати одне одному. Спостерігаю перебіг роботи (“техніка закритих очей”).

3 етап.Активізація комунікації

Учитель: Поділіться своїми успіхами. Підніміть свої роботи.Молодці. Що можете сказати про них? Можете подарувати їх одне одному. Отже, сьогодні ми з вами говоритимемо про наших сусідів, господарів неба…

Діти (разом): про птахів!

Вчитель: Правильно. В образотворчому мистецтві зображення тварин та птахів отримало назву анімалістичного жанру (записано на дошці). А людина, яка їх зображає, називається

А - Н - І - М - А - Л - І - С - Т

Діти (хором повторюють): Анімаліст.

Учитель: На початку уроку ми з вами намагалися що зобразити?

Учитель: Значить, ми сьогодні з вами теж - анімалісти. Ще раз: хто такі анімалісти?

Діти (разом): Хто малює тварин та птахів.

Учитель: Молодці! Десь раніше ви знайомилися з пернатими друзями?

Діти (згадують): На уроках природознавства, читання, по телевізору і т.д.

Учитель: Птахи - найвірніші супутники людини. Де б ви не знаходилися: на півдні чи півночі; на узбережжі або у степу; у місті чи селі, скрізь ми чуємо різноголосий щебет наших друзів. Які птахи мешкають поряд з нами?

Діти: Горобці, ворони, снігурі, дятли …

Учитель: Що ви ще знаєте про наших пернатих сусідів?

Діти: Живуть у лісі, серед людей, знищують шкідливих комах.

Учитель: Дійсно. Багато птахів надають неоціненну допомогу людині.Синиці, горіхвістки, зарянки- очищають парки, сади та городи від численних комах та шкідників.Корисні та хижі птахи: сови, сичі - полюють на шкідливих гризунів уночі, а соколи - у денний час.Домовий горобець- головний захисник зелених насаджень.

Крім практичної користі, вони мають не менш важливе естетичне значення. Своїм мелодійним співом, красоюоперення, живою і веселою вдачею птахи доставляють людям щиру радість, пробуджують інтерес і любов до природи.

У народі образи деяких птахів стали приводом для порівнянь, символів, асоціацією. Людей хоробрих та гордих називали орлами, соколами. Пугач — уособлення мудрості. Лелека — уявлення про сімейну радість, благополуччя. Голуб – символ світу.

У деяких птахів забарвлення дуже гарне (павич, папуга і т. д.). Проте більшість птахів забарвлено скромно. Заступне або приховує забарвлення.

Відкрилася "пташинна школа" у Б.Заходера і всі птахи дружно туди попрямували. Але у кожній школі є свої класи. У пташиній школі мають бути теж. Як же розібратися, кого посадити? Допоможіть мені, будь ласка, поділити наших сусідів (на дошці підготовлено таблицю).

Діти(намагаються ділити по-своєму: вік, зріст, колір...)