Конспект заняття «Чим славиться наш Алтайський край»
Тетяна КоткінаКонспект заняття «Чим славний наш Алтайський край»
Заняття для старшої групи з морально-патріотичного виховання
«Чимславний наш Алтайський край ».
Мета: закріпити знання дітей про те, що хліб - це одне з найголовніших багатствАлтайського краю, тому він зображений на головних символах краю гербі та прапорі.
виховна: виховувати в дітях дбайливе ставлення до хліба, почуття поваги до праці людей, пошану у символівАлтайського краю, прищеплювати почуття любові до рідного краю;
розвиваюча: розвивати мислення, зв'язне мовлення, навички ліплення;
навчальна: формувати у дітей розуміння офіційної символікиАлтайського краю
картаАлтайського краю, ілюстрації із зображенням герба, прапораАлтайського краю, схема розповіді про герб краю, ілюстрації для розповіді про хліб, ілюстрації із зображенням професій, схема ліплення, здобне тісто (для кожного дитини, клейонки на столах, готова випічка - бублик (для показу, лист для випічки, серветки вологі.
Хід заняття:
На дошці - картаАлтайського краю.
Вихованець: Хлопці, подивіться на карту. Що на ній позначено?(Алтайський край ).
Вихованець: Правильно. Так ось ця карта сьогодні нам дуже допоможе, тому що я пропоную вам поговорити про наш чудовий край і визначити, чим він славиться на всю нашу країну.
І спочатку я хотіла б, щоб ви, хлопці, подумали над питанням — а чи можна тільки по карті дізнатися — великий наш край чи ні? (Можна. На карті багато кружечок — це міста і села. Раз багато великих кружечок — значить багато міст, а значить — наш край великий ).
Вихованець: Правильно. А яке місто у нашому краї головне?(Барнаул - столиця краю).
Вихованець: Покажіть це місто на карті, а також покажіть, будь ласка, межі нашогоАлтайського краю(діти по черзі показують).
Вихованець: Справді нашАлтайський край великий. І в ньому живе багато людей, всі вони зайняті важливими справами — діти навчаються, дорослі працюють — щоб наш край ставав ще кращим, щоб ще більше славився на всю країну>.
Вихованець: Хлопці, а як можна дізнатися, чим самеславен наш великий Алтайський край ?(Можна подивитися на символ краю - герб).
Вихованець: Так, правильно(На дошці кріпиться зображення герба краю). Діти, пропоную вам розповісти про багатства нашого рідного краю за допомогою опорної схеми.
(Діти по черзі дають словесний опис герба – кожен наступний продовжує розповідь попереднього).
/Опорна схема включає умовніпозначення: 1 - щит, 2 - зображення на верхньому полі, 3 - зображення на нижньому полі, 4 - обрамлення щита /.
ГербАлтайського краю.
Герб краю - це щит з виступаючим у середині нижньої його вістрям. Щит поділено на дві рівні частини. У верхній частині герба на блакитному тлі, що символізує велич, зображена доменна піч, що димить, — як нагадування минулого краю. У нижній частині герба на червоному тлі, що символізує гідність, хоробрість і мужність, вміщено зображення ковалинської «Цариці ваз». Щит герба обрамлений вінком золотих колосків пшениці – це вказує на те, що у нашому краї вирощують багато хліба.
Вихованець: Хлопці, а тепер я знову поставлю своє запитання — чимславен наш край ?(Хлібом, виплавкою металу,виробами з каменю).
Вихованець: Добре. Справді, на гербі краю зображено і те, чим він славився раніше — доменна піч, в якій плавили руду, щоб отримати метал, але також зображено на гербі і те, чим славен наш край 6 сьогодні - вироби з каменю та хліб.
Хлопці зараз, на жаль, у нас у краї не дуже багато виготовляють виробів з каменю. Але на просторах нашого великого краю вирощують багато хліба. Це дуже важливо — наш алтайський хліб везуть по всій країні.
На дошці кріпиться зображення прапора краю.
Вихованець: Хлопці, на іншому символі нашого краю - на його прапорі - також є вказівка на те, що нашкрай славиться своїм хлібом - що це? (Колос пшениці на синій смузі біля держака та колосся на гербі, який зображений у центрі прапора).
Вихованець: Правильно. Отже, чим найбільше славиться наш край?(Хлібом)
Вихованець: Хлопці, ми з вами щодня хліб їмо. Як же хліб попадає на наш стіл? Розкажіть про це, користуючись ілюстраціями (на дошці кріпляться ілюстрації для складаннярозповіді: поле, збирання врожаю, млин, пекарня, магазин — хліб, печиво). / Діти складають оповідання/
Вихованець: Що ж, довгий і непростий шлях у хліба до нашого столу. Потрібно з повагою ставитися до хліба, і треба поважати працю тих людей, які для нас вирощують, обробляють і печуть хліб (7).
Вихованець: Люди яких професій допомагають нам завжди бути із хлібом?(тракторист, комбайнер, мірошник, пекар, продавець). Що саме роблять люди цих професій? (тракторист — оре землю на полях, сіє зерно, комбайнер — збирає врожай, мірошник — меле із зерна борошно, пекар —пече хліб, продавець - продає хліб).
Вихованець: Правильно. Ось і виходить, що багато людей старається, трудиться, щоб у нас був хліб. Хлопці, хліб – найголовніший продукт на столі. А ще хліб згадується, наприклад, в українських народних іграх. Давайте і ми зараз пограємо в одну таку гру - "7" "Пиріг" .
Фізмінутка: українська народна гра«Пиріг»:
Вибирають ведучого за лічилкою, стають у дві шеренги, один проти одного. Ведучий присідає в центрі — він «пиріг». Усі співають та рухаються.
Який він високий,(руки піднімають вгору)
Який він широкий,(руки розводять убік)
Такий він м'який.(руками гладять живіт)
Перший з кожної шеренги біжить і торкається«пирога». Хто перший зачепив — веде «7» до себе в шеренгу. Хто спізнився – стає «пирогом».
/Діти сідають на стільчики/
Вихованець: Хлопці, із хлібом пов'язано багато традицій українського народу — наприклад, традиція зустрічати гостей хлібом — сіллю. Це коли гостям пропонують скуштувати випечений господарями хліб. І необов'язково це має бути коровай — кругла булка хліба. Можна пригостити й іншою випічкою. Сьогодні я пропоную вам приготувати частування своїми руками - бараночки.
(На столах - матеріали та обладнання для ліплення. На дошці кріпиться схема ліплення бараночки).
Вихователь показує зразок готовоїбублика: Хлопці, як ви думаєте, що потрібно зробити, щоб зліпити таку бублик? Для відповіді зверніть увагу на схему ліплення на дошці (розкотити шматочок тіста«ковбаскою», потім з'єднати кінчики).
Вихованець: Правильно. А тепер давайте кожен з вас зліпить таку баранку(діти виконують завдання).
Вихованець: Хлопці, коли виріб для випічки готовий, його викладають на спеціальний лист для випічки і поміщають у піч або духовку. Ми саме так зараз і зробимо — несіть свої бараночки на аркуш(діти за допомогою вихователя викладають баранки на аркуш для випічки).
Вихованець: Хлопці, помилуйтеся вашою роботою — які гарні та пишні у вас вийшли бараночки! А спекти наші бараночки нам допоможе пекар дитячого садка. Але перш, ніж поставити хліб у піч, хочу вам сказати — український народ вважає, що для того, щоб хліб вийшов смачним, треба йому добре слово сказати. Тому розкажемо прислів'я про хліб. (Хочеш їсти калачі — не сиди на печі. Хліб — усьому голова. Без солі не смакує, без хліба не ситно. Худий обід, коли хліба немає. Не шуба гріє, а хліб. Без хліба немає обіду. Хліб — батюшка, а вода — матінка).
Вихованець: Молодці! Про що говорять усі ці прислів'я?(Про те, що хліб - найголовніший із продуктів).
Вихованець: Правильно. Що ж, тепер наші бараночки точно смачні повинні вийти — ви багато добрих слів про хліб у прислів'ях сказали. Зараз наша няня віднесе ці бараночки на кухню, де їх випечуть для нас.
Вихованець: Хлопці, тож сьогодні найбільшеславен наш край ?(хлібом)
Вихованець: Як про це можна дізнатися? (Подивитися на символи краю - герб і прапор - там зображені колоски хліба).
Вихованець: Правильно. Молодці! Хліб – головне багатство нашого краю і його треба берегти.
Вихованець: А зараз настав час гостей пригощати і самим свої бараночки спробувати.
Конспект заняття «Люблю тебе, мій край рідний» Хід Хлопці, заплющити очі і уявіть: Яскраво світить сонце, Дує легкий вітерець Мивдихаємо його чисте свіже повітря. Нам добре та приємно.
Конспект заняття «Іваново – наш край рідний» Мета: Виховати патріотичне ставлення до рідного краю. Завдання: 1. Формувати пізнавальний інтерес дітей до малої батьківщини, бажання активно.
Конспект інтегрованого заняття з екології «Фотоподорож до Алтайського заповідника» (підготовча до школи група) Тема «Фото-подорож до Алтайського заповідника!» Мета: Створення умов розширення кругозору дітей, позитивного ставлення до рідної.
Конспект заняття з патріотичного виховання «Край рідний, навіки коханий» Конспект відкритого заняття з патріотичного виховання в середній групі №10 «Звукарик» вихователь Гушт Р. З. «Край рідний на вік коханий».
Конспект заняття з пізнавальної діяльності «Рідний край» (друга молодша група) Завдання: - Познайомити з природою та тваринним світом нашого краю. - Розширювати уявлення дітей про диких тварин, мешканців річок, дерев,.
Конспект заняття «Рідний край кохай і знай!» Конспект заняття Рідний край люби та знай. Мета: Розширити уявлення дітей про рідний край, формувати інтерес до культури мордовського.
Конспект заняття у підготовчій групі «Рідний край» Завдання. Освітні: формувати інтерес дітей до своєї батьківщини, виявляти бажання вивчати її історію, культуру, символіку, рослинний.
Конспект заняття «Край Донської – земля рідна» Тема: «Край Донської – земля рідна» Мета: Продовжувати знайомити з побутом та традиціями. Завдання: Продовжувати поповнювати знання дітей про історію.
НОД з морально-патріотичного виховання у підготовчій групі «Чим славен Воронеж» Мета: Сприяти розширенню уявлень дошкільнят про рідне місто. Завдання: Освітні: 1. Узагальнити та систематизуватиуявлення.
