Конспект заняття з експериментування «Крижана прикраса на ялинку»

Кохання КорольоваКонспект заняття з експериментування «Крижана прикраса на ялинку»

Мета: Розвивати пізнавальний інтерес дитини у процесіекспериментування з рідиною.

Познайомити дітей із властивостями води замерзати на морозі, може набути форми судини, в якій її наливають.

Продовжувати знайомити дітей із властивостямиводи: прозорість, безбарвність, може змінювати колір.

Виховувати акуратність під час роботи з водою.

Стимулювати бажання допомогти герою.

Матеріали та обладнання: На кожного фартухи та ганчірочки. Гуашові фарби. Різноманітні судини, різної форми, з яких можна легко вийняти лід. Товста нитка. Ялинковіприкраси. Таз із водою. Коркуша в намистах.

Досвід: "Заморожування кольорової води".

Висновки: Вода може змінювати колір залежно від кольору фарби. На морозі вода замерзає і перетворюється на кригу.

Хід заняття:

Вихователь(В.)-Ой хлопці, подивіться яка у нас сьогодні Каркуша вбрана. Цікаво, чому вона вбралася.

Діти(Д.)-Тому що скоро свято Новий рік і всі вбираються.

- Звичайно, а ще я знаю, що на Новий рік вбирають ялинки. Ви знаєте, я сьогодні біля вашої ділянки бачила дуже сумну ялинку, всі вбралися до свята, а її ніхто не вбрав. Що ж робити, невже вона все свято сумуватиме.

Пропозиція дітей її вбрати.

В. -Так, але нам нічим. У нас є трохи ялинкових прикрас, але їх вистачить тільки на ялинку в групі. Треба щось придумати.

Діють спільного висновку, що іграшки можна зробити самим.

Діти пропонують із чого можна зробити.

Висновок: справжні іграшки не повісиш, хтось понесе, якщо з паперу,то вона на вітрі швидко розірветься.

Вихователь підводить дітей до рішення зробитикрижані іграшки. Потім розглядають, як зроблені ялинкові іграшки, якою вони форми та кольору.

В. -А як нам зробитикрижані іграшки ?

Пропозиція дітей - із бурульок, із льоду, їх треба пофарбувати.

В. -Хлопці, але якщо ми принесемо лід у групу, щоб його пофарбувати, що з ним станеться?

В. -А якщо воду винести на мороз, що з нею станеться?-Підводить дітей до рішення зробитикрижані іграшки з кольорової води.

Перед роботою надягаємо фартухи, читаючи вірш.

Якщо з водою маємо справу, рукави засучимо сміливо.

Пролив воду не біда. ганчірка під рукою завжди.

Фартух друг нам допоміг, і ніхто тут не промок.

Хлопці вибирають собі форму, що сподобалася, готують кольорову воду, за їх перевагою. Вихователь показує, як залити форму та розташувати нитку. Спільно у формі для льоду заготовляють кольорові намисто. Під час роботи вихователь навчає дітей планувати свою роботу, висувати припущення, робити висновки.

В. -Ну ось бачиш,Каркуша, іграшки майже готові. Що нам далі треба зробити. Діти пропонують винести заготівлі надвір, щоб вони змерзли або покласти їх у морозилку.

Вихователь відносити іграшки на заморожування. Перед прогулянкою показує хлопцям, як вийняти іграшки із форми.

Під час наступної прогулянки діти, Каркуша, вихователь вбираютьялинку крижаними іграшками. Сорочка дякує дітям. Усі співають пісеньку про ялинку.

експериментування
Робимо кольорові крижинки Ціль. Показати, що вода прозора, безбарвна, може бути різнобарвною, якщо додати до неї фарби. Хід спостереження 1 Діти зараз ми.

експериментування
Експериментальна діяльність у середній групі Досвідчено -експериментальна діяльність у дитсадку з дітьми дозволяє об'єднати всі види діяльності та всі сторони виховання, розвиває.