План-конспект уроку (7 клас) на тему Методична розробка уроку «Обробка вирізу підковдра

Методична розробка уроку у швейній справі в 7 кл. школи для учнів за адаптованими освітніми програмами.

Міністерство освіти Саратовської області

державна бюджетна загальноосвітня установа Саратовської області

«Школа для студентів за адаптованими освітніми програмами № 1 м.Саратова»

«Обробка вирізу підковдра підкройним обтачуванням»

За програмою 7 класу СКОШ VIII виду

Відкритий урок вчителя

Паксянової Олени Костянтинівни

2015-2016 навчальний рік

ТЕМА УРОКУ: «Обробка рамки підковдра підкрійним обтачуванням».

МЕТА УРОКУ: Удосконалювати вміння учнів у обробці вирізів підкрійними обтачками.

ЗАВДАННЯ: Дидактична – відпрацьовувати прийоми роботи при

Обробці вирізів підкрійними обтачками відповідно

з інструкційною карткою.

Виховна – виховувати почуття відповідальності за

виконану роботу, акуратність.

Кореційно-розвиваюча – розвивати стійке

увага, пам'ять, професійне мовлення, окомір, дрібну

НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ – урок комбінованого типу.

МЕТОДИ НАВЧАННЯ: 1. словесні

ПРИЙОМИ РОБОТИ: 1. робота з технологічною картою

2. робота з інструкційними картами

ОБЛАДНАННЯ УРОКУ: 1. технологічна карта

2. інструкційні карти

3. карта перевірки якості роботи

5. швейне обладнання

7. прасувальна дошка

  1. Організаційна частина 3хв.
  2. Повторення 10хв.
  3. Новий матеріал 10хв.
  4. Практична робота 17хв.

  1. Організаційна частина 1хв.
  2. Повторення 7 хв.
  3. Практична робота 17хв.
  4. Заключна частина уроку 15хв.

-Згадайте, яку тему ми почали вивчати на минулому уроці?

-Який виріб ви бачите на стенді?

-Погляньте, як виглядає підковдра в натуральну величину.

-Визначте, з яких тканин пошиті ці підковдри.

-Отже, з яких тканин можна пошити підковдра?

-Погляньте на підковдру. Якої форми виріз ви бачите?

-Які ще форми може бути виріз?

Перевіряють наявність інструментів.

Учні записують тему уроку зошити.

-Минулого уроку ми почали вивчати тему: «Підковдра».

-На стенді ми бачимо підковдру.

Учні розвертають підковдру.

Учні визначають вигляд тканин.

-Цей підковдра зшитий з ситця.

-Цей підковдра зшитий з бязі.

Підковдра можна пошити з бязі і ситця.

-Це виріз у формі ромба.

-Виріз може бути круглий, прямокутний.

-Скажіть, чим оброблений виріз підковдра?

-Яку обтачку ми називаємо підкрійною?

-Сьогодні ми оброблятимемо виріз підковдра у вигляді ромба.

- Зверніть увагу на те, як вимовляються та пишуться словникові слова:

Запишіть словникові слова у зошит.

-Для виконання нашої роботи потрібно згадати, як визначити лицьову та виворітну сторони тканини. Чим відрізняється лицьова сторона тканини від виворітної?

У вас на столах лежать зразки тканини. Покладіть їх лицьовою стороною догори.

Як ви визначили, де лицьовий бік, а де виворітний?

Перед вами на партах інструкційні карти.

А на стенді – технологічна мапа.

-Виріз підковдри оброблений підкрійноюобточуванням.

-Підкройна обтачка - це обтачка, викроєна за формою вирізу.

Учні промовляють словникові слова та записують їх у зошити.

-На лицьовій стороні малюнок яскравіший, на виворітному - блідіший.

Учні розкладають зразки.

-На лицьовій стороні малюнок яскравіший, а на виворітному – блідіший.

Пояснення вчителем послідовності роботи з технологічної карти.

-Тепер повторимо ще раз.

-Переверніть ваші інструкційні карти.

Ви бачите порядок перевірки якості роботи.

-За цими картками ми перевірятимемо якість виконаних робіт.

Під час роботи вам потрібно стежити за тим, щоб рядки були рівні, щоб ширина обтачки була однакова. Обтачка повинна бути добре виправлена ​​та припрасована.

Ось мої помічники…

Їх як хочеш поверни,

Так і так, так, так,

Не образяться ніяк.

Що ми обов'язково повторюємо перед початком роботи?

Учні читають порядок роботи з технологічної карті.

-Перед початком роботи ми повторюємо правила техніки безпеки.

Учні повторюють правила т/б під час роботи:

на швейній машині.

Приступаємо до виконання практичної роботи – обробляємо виріз підковдра підкрійним обтачуванням.

Наталко, з чого ти розпочнеш роботу?

Іра, якої ширини має бути шов?

Верджина, що ти робитимеш далі?

-Продовжуємо обробляти виріз підковдра підкройним обтачуванням.

Запитання до кожного учня.

-Яку операцію ти виконуєш?

Повторення правил техніки безпеки (вибірково).

Ми стаємо все вищими, Дістаємо руками дахи.

На два рахунки – піднялися,

Три, чотири – руки – вниз.

Учні приступають до виконання роботи.

Я помітитиму зовнішні зрізи обтачки.

Ширина шва має бути 7мм.

Я прикидаю обтачку до вирізу.

-Отже. Що ми сьогодні з вами робили?

-Погляньте на свої роботи.

-Хто виконав завдання до кінця?

-Даша, які операції ти виконала?

-Юлю, на якій операції ти зупинилася?

-Перевіримо якість виконання робіт за картами.

На дошку вивішується "Порядок перевірки якості роботи"

-Зверніть увагу на те, як виконані ваші роботи.

-Порівняйте якість виконання робіт із зразком.

Які помилки ви бачите?

Перевірка якості виконання робіт відповідно до карти «Перевірки якості»

Запишіть тему уроку у щоденники.

-Сьогодні ми обробляли виріз підковдра підкрійним обтачуванням.

Поопераційна інструкційна картка

Обробка рамки підковдра підкройним обтачуванням

  1. Підігнути зовнішні зрізи обтачки на виворітний бік на 0,7см. Замітати.
  2. Накласти обтачку на виріз підковдра. Примітати. Ширина шва 0,7 див.
  3. Настрочити обтачку за наміткою.
  4. Розсікти кути.
  5. Вивернути обтачку на лицьову сторону і вимітати шов.
  6. Намітати підігнутий край обтачки на основну деталь з лицьового боку.
  7. Настрочити обтачку на 0,1см. з лицьового боку. Припрасувати.
  8. Видалити нитки намітки.
  9. Випрасувати виріб.

Перевірка якості роботи

  1. Ширина обтачки однакова по всій довжині вирізу.
  2. Машинний рядок рівний, прокладений точно по краю підгину.
  3. Обтачка добре виправлена: з виворітного боку немає слабини тканини та косих заломів.
  4. Обтачка добре припрасована.

За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Данийматеріал познайомить учнів з видами борту, з різними способами обробки застібки, дасть поняття, що таке "лацкан".

Методична розробка уроку "Обробка графічної інформації" у 5 класі. Використовується спільно з презентацією та фрагментом робочого зошита.

Мета: показати практичне застосування ІКТ при вивченні теми «Моделювання та формалізація» на прикладі ймовірнісних подій. Завдання: використання електронних таблиць як інструменту для вирішення.

Тема уроку: Обробка вирізу підковдри підкрійною обтачкою. Цілі уроку: Освітня: - вдосконалювати знання, вміння та навички за технологією обробки вирізу підковдри.

Конспект уроку "Обробка вирізу горловини обтачкою" Фото з відкритого заняття Розкрий блузки.

Створення умов, що сприяють формуванню умінь обробляти зріз горловини підкрійною обтачкою.