План-конспект уроку з хімії (8 клас) на тему План-конспект уроку хімії у 8 класі на тему - quot

план конспект уроку хімії

Вкладення Розмір
plan_konspekt_uroka_himii_v_8_klasse.docx29.23 КБ

План конспект уроку хімії у 8 класі.

Тема. Отримання кисню в лабораторії та промисловості.

Області застосування кисню.

Цілі уроку: 1. Знати способи та рівняння реакції отримання кисню в лабораторії.

2. Знати галузі застосування кисню. 3. Освоїти термін "каталізатор".

Реактиви: KMnO 4, H 2 O 2, MnO 2, CH 3 COONa, натронне вапно-NaOH: CaO-висушений.

  1. Організаційний момент. Фронтальне опитування щодо ключових питань пройденого уроку. Ознайомлення з цілями уроку (слайд 1.2).
  2. Тестові завдання з пройденого уроку (диферінц.). Завдання на комп'ютері:

Перевірочний лист № 1

Встановіть відповідність запропонованих нижче явищ із назвою реакції. Впишіть літери у відповідні рядки.

Реакція горіння ________________;

повільне окислення __________

а) Спалювання дров у печі;

б) гниття залишків рослин у компостній купі;

в) спалювання сірки у колбі з киснем;

г) перетворення вологого зерна пшениці, завантаженого в корпус елеватора;

буд) займання нафти.

а) Прогорання вершкового масла;

б) спалювання вугілля печі;

в) перетворення вологої трави, прибраної у стог;

г) спалювання фосфору у колбі з киснем; д) гниття гною

рівень 1 – удів; рівень 2 – добре; рівень 3 - добре.

Перевірочний лист № 2. Хімічні властивості кисню

У р о в е нь 1

Зі списку речовин виберіть оксиди і дайте їм назви.

BaO, CaS, NaCl, Na 2 O, CO, H 2 SO 4

AgCl, NO 2 H 3 PO 4 ZnO.

У р о в н ь 2

Напишіть рівняння хімічних реакцій одержання наступних оксидів та назвіть їх:

MgO, Al2O3, P2O5, K2O.

У р о в е н 3

На підставі даних значень валентності виберіть із наведеного нижче переліку речовин формули оксидів, які складені правильно. (Кисень виявляє валентність II.) Напишіть рівняння хімічних реакцій одержання цих оксидів і дайте їм назви:

Na 2 O , MnO 4 , NO 2 , AlO 3 , SO 2 , PO 5 , Al 2 O 3 .

Способи одержання кисню в лабораторії:

  1. Демонстрація: 2KMnO 4 = K 2 MnO 4 +MnO 2 +O 2

Один учень зрівняє рівняння на дошці (схема дається вчителем)

-Збираємо в колбу кисень, підпалюємо лучину, що тліє, опускаючи в колбу,

- збираємо кисень методом витіснення води у 2 пробірки (2/3 частини пробірки, залишаємо у воді, для наступного досвіду, 1 пробірка резервна)

Один учень зрівняє рівняння на дошці (схема дається вчителем)

- звернути увагу використання каталізатора ( новий термін, акцентуємо потім).

Один учень зрівняє рівняння на дошці (схема дається вчителем),

- фіксуючи фрагмент кадру, два учні записують рівняння реакції горіння вуглецю та сірки у пробірці.

4. Демонстрація: 2H 2 O 2 = 2H 2 O+ O 2

Один учень зрівняє рівняння на дошці (схема дається вчителем)

-Збираємо в колбу кисень, підпалюємо лучину, що тліє, опускаючи в колбу.

5. Отримання кисню із води: 2H 2 O= 2 H 2 +O 2

Один учень зрівняє рівняння на дошці (схема дається вчителем)

- реакцію не проведемо,лише демонструємо електролізер і пояснюємо суть.

- Слайд №5, записуємо рівняння у зошитах.

- Питання класу зі слайду №6. Отже, якими способами можна кисень у лабораторії?

Отримання кисню у промисловості: слайд№7 .

Слайди №8,9(.Стара арапська казка).- Каталізатори та обговорення механізму їх дії. Запис

терміна у зошитах.

Слайд №11. Застосування кисню. Фізкультхвилина («Вдих-видих»)

Слайд №12. Завдання. За добу людина зітхає приблизно 25 кг повітря. При роботі двигуна автомобіля витрачається 1825 кг кисню на кожних 100 км шляху.

  • Запитання. Скільки часу може дихати цим киснем людина?
  • Відповідь. А) Один тиждень
  • Б) Один місяць
  • В) Один рік

-Області застосування кисню. Слід. слайд.

Перерахування та обговорення. Використання у вибухових роботах.

Демонстрація досвіду «Вибух метану». Методом витіснення води збираємо метан (1/3 частина вже

наповнену 2/3 частини киснем пробірку. Використовуємо лише чистий метан!)

Рівняння реакції: CH 4 +2O 2= CO 2 +2H 2 O (Акцент на об'ємні співвідношення газів! Випадки вибухів у

вугільних шахтах… Будьте обережні! ) Питання: У яких об'ємних співвідношеннях метан утворює з повітрям вибухонебезпечну суміш?

  1. Завершуючи урок 1 завдання з олімпіади шкільного туру.

У 22 році троє астронавтів висадилися на планеті в сузір'ї Альфа Центавра. До складу атмосфери цієї планети, як показав бортовий аналізатор, входить 99,9% водню та 0,1% гелію. На борту є переносна газова плита, яка працює тільки поза кораблем. Як могли б астронавти подолати скруту, що виникла, і зварити собі обід?

(Відповідь. В атмосферіводню можна спалювати кисень наявний на борту корабля)

Висновок уроку. Не губіться потрапивши в іншу планету, використовуйте свої знання!

  • Домашнє завдання.
  • Завдання 1,2 (стор.60)
  • Скласти кросворд. Ключове слово "кисень".
  • Скласти завдання на тему.