Про прийняття Положення про порядок розгляду звернень громадян до Ради депутатів міста Корольова
"Про прийняття Положення про порядок розгляду звернень громадян до Ради депутатів міста Корольова Московської області"
1. Прийняти Положення про порядок розгляду звернень громадян до Ради депутатів міста Корольова Московської області.
2. Опублікувати це рішення в газеті "Калінінградська правда".
Голова Ради депутатів І.А. Квітків
Прийнято рішенням Ради депутатів міського округу Корольов Московської області від 16 травня 2007 р. N 167/25
Стаття 1. Сфера застосування цього Положення
Стаття 2. Основні терміни, що використовуються у цьому Положенні
Для цілей цього Положення використовуються такі основні терміни:
1) громадяни - громадяни РФ, іноземні громадяни та особи без громадянства, які перебувають на території міста Корольова;
2) звернення громадянина (далі – звернення) – письмова пропозиція, заява або скарга, а також усне звернення громадянина до Ради депутатів;
4) заява - прохання громадянина про сприяння у реалізації його конституційних прав і свобод або конституційних прав та свобод інших осіб або повідомлення про порушення законів та інших нормативних правових актів, недоліків у роботі органів місцевого самоврядування та посадових осіб, або критика діяльності зазначених органів та посадових осіб осіб;
5) скарга - прохання громадянина про відновлення чи захист його порушених прав, свобод чи законних інтересів чи прав, свобод чи законних інтересів інших осіб;
6) колективне звернення - звернення двох або більше громадян із спільного для них питання, у тому числі прийняте в ході мітингів, зборів або шляхом збирання підписів;
7) анонімне звернення - звернення, що не містить відомостей про особи, що звернулося, а саме: прізвища, імені,по батькові, даних про місце проживання.
Стаття 3. Права громадянина під час розгляду звернення
1. Під час розгляду звернення громадянин має право:
1) подавати додаткові документи та матеріали або звертатися з проханням про їхнє витребування;
2) знайомитися з документами та матеріалами, що стосуються розгляду звернення, якщо це не зачіпає права, свободи та законні інтереси інших осіб і якщо у зазначених документах та матеріалах не містяться відомості, що становлять державну або іншу таємницю, що охороняється федеральним законом;
4) звертатися зі скаргою на прийняте за зверненням рішення;
5) звертатися із заявою про припинення розгляду звернення;
6) здійснювати інші права відповідно до чинного законодавства.
2. Громадяни, які звернулися з колективним зверненням, реалізують права, визначені цією статтею через своїх представників.
Стаття 4. Гарантії безпеки громадянина у зв'язку з його зверненням
1. Не допускається переслідування громадянина у зв'язку з його зверненням з метою відновлення чи захисту своїх прав, свобод та законних інтересів або прав, свобод та законних інтересів інших осіб.
2. Під час розгляду звернення не допускається розголошення відомостей, що містяться у зверненні, а також відомостей, що стосуються приватного життя громадянина без його згоди. Не є розголошенням відомостей, що містяться у зверненні, направлення письмового звернення до державного органу, органу місцевого самоврядування чи посадової особи, до компетенції яких входить вирішення поставлених у зверненні питань.
Стаття 5. Письмове звернення
2. У разі потреби на підтвердження своїх доводів громадянин додає до письмового звернення документи та матеріали або їхкопії.
Стаття 6. Направлення та реєстрація письмового звернення
1. Громадянин надсилає письмове звернення до Ради депутатів на ім'я голови Ради депутатів, до постійно діючої комісії Ради депутатів або безпосередньо депутату Ради депутатів.
2. Письмове звернення підлягає обов'язкової реєстрації на день вступу. На зверненні проставляється реєстраційний штамп, у якому зазначаються реєстраційний номер та дата.
3. Голова Ради депутатів або особа, яка його заміщає, організують роботу з обробки та направлення звернень, що надійшли для розгляду.
Звернення, що надійшли до Ради депутатів або на ім'я голови Ради депутатів, оголошуються на черговому засіданні Ради та надсилаються для розгляду до постійно діючих комісій Ради депутатів або безпосередньо депутату, у веденні якого перебуває питання, яке міститься у цьому зверненні.
5. Направлення звернення на розгляд особі, дії якої оскаржуються, не допускається.
Стаття 7. Обов'язковість прийняття звернення до розгляду
1. Звернення, що надійшло до Ради депутатів, підлягає обов'язковому розгляду своєчасно та по суті.
2. Стан справ щодо розгляду звернень громадян має систематично контролюватись.
3. Рішення, прийняті за зверненнями, повинні бути повідомлені тому, хто звернувся в строк, передбачений законодавством та цим Положенням.
Стаття 8. Розгляд звернення
1. Депутат Ради депутатів, який прийняв звернення до розгляду:
1) забезпечує об'єктивний, всебічний та своєчасний розгляд звернення, у разі потреби - за участю громадянина, який направив звернення;
2) запитує необхідні розгляду зверненнядокументи та матеріали в інших державних органах, органах місцевого самоврядування та в інших посадових осіб, за винятком судів, органів дізнання та органів попереднього слідства;
3) вживає заходів, спрямованих на відновлення чи захист порушених прав, свобод та законних інтересів громадянина;
4) дає письмову відповідь по суті поставлених у зверненні питань;
5) повідомляє громадянина про направлення його звернення на розгляд до іншого державного органу, органу місцевого самоврядування або іншої посадової особи відповідно до їх компетенції.
Стаття 9. Строки розгляду письмового звернення
1. Письмове звернення, що надійшло до Ради депутатів, розглядається у якомога коротший термін, але не пізніше 30 днів з дня реєстрації письмового звернення.
2. У виняткових випадках, а також у разі надсилання запиту, передбаченого частиною 2 статті 8 цього Положення, термін розгляду звернення може бути продовжений, але не більше ніж на 30 днів. При цьому необхідно письмово повідомити громадянина, який направив звернення, про продовження терміну розгляду його звернення.
3. Розгляд звернень громадян, які містять питання захисту прав дитини, пропозиції щодо запобігання можливим аваріям та іншим надзвичайним ситуаціям, проводиться невідкладно.
4. Про результати розгляду звернення громадянинові надсилається повідомлення протягом трьох днів з дня прийняття за ним відповідного рішення.
5. Перебіг терміну розгляду звернення громадянина починається у день надходження звернення.
Стаття 10. Особистий прийом громадян
1. Голова Ради депутатів відповідає за організацію особистого прийому громадян депутатами Ради депутатів.
2.Особистий прийом громадян проводиться головою Ради депутатів, депутатами Ради депутатів або їх помічниками відповідно до графіка прийому громадян, який затверджує Рада депутатів. Інформація про місце прийому, порядок запису на прийом, а також про встановлені для прийому дні та години доводиться до відома громадян завчасно.
Особистий прийом може здійснюватись помічниками депутатів лише у виняткових випадках. Депутат повинен завчасно повідомити керівника орготдела про неможливість своєї присутності на запланованому прийомі із зазначенням причини.
3. При особистому прийомі громадянин пред'являє документ, що засвідчує його особу.
4. Зміст усного звернення заноситься до журналу особистого прийому громадян. У разі якщо викладені в усному зверненні факти та обставини є очевидними та не потребують додаткової перевірки, відповідь на звернення, за згодою громадянина, може бути дано усно під час особистого прийому, про що робиться запис у журналі особистого прийому громадян. В інших випадках надається письмова відповідь по суті поставлених у зверненні питань.
5. Письмове звернення, прийняте під час особистого прийому, підлягає реєстрації та розгляду у порядку, встановленому цим Положенням.
6. У разі якщо у зверненні містяться питання, вирішення яких не входить до компетенції депутатів Ради депутатів, громадянину надається роз'яснення, куди та в якому порядку йому слід звернутись.
7. У ході особистого прийому громадянину може бути відмовлено у подальшому розгляді звернення, якщо йому раніше було надано відповідь по суті поставлених у зверненні питань.
Стаття 11. Контроль за розглядом звернень громадян
Стаття 12. Залишення звернення без розгляду
- у письмовому зверненні громадянинаміститься питання, на яке йому багаторазово давалися письмові відповіді по суті у зв'язку з раніше надісланими зверненнями, і при цьому в зверненні не наводяться нові доводи або обставини, за умови, що зазначене звернення і звернення, що раніше направлялися, направлялися в один і той же державний орган, орган місцевого самоврядування або одній і тій же посадовій особі;
- з питань, що містяться в зверненні, є судове рішення, що набрало законної сили;
- у зверненні містяться нецензурні чи образливі висловлювання, загрози життю, здоров'ю та майну посадової особи, і навіть членів її сім'ї;
- від громадянина надійшла заява про припинення розгляду звернення;
- Текст письмового звернення не піддається прочитанню;
- відповідь по суті поставленого у зверненні питання не може бути дано без розголошення відомостей, що становлять державну або іншу таємницю, що охороняється федеральним законом.
Про відмову в розгляді звернення по суті письмово повідомляється громадянину, який звернувся. Звернення, в якому оскаржується судове рішення, повертається громадянину, який направив звернення, з роз'ясненням порядку оскарження цього рішення.
У разі якщо причини, через які відповідь по суті поставлених у зверненні питань не могла бути дана, у подальшому були усунені, громадянин має право знову направити звернення до відповідного державного органу, органу місцевого самоврядування або відповідної посадової особи.
Стаття 13. Анонімні звернення громадян
1. Анонімні звернення громадян, які надійшли до Ради депутатів, не розглядаються та надсилаються до архіву.
2. Анонімні звернення, що містять загрози фізичної розправи, заподіяння майнових збитків таІнші загрози, а також визнання у скоєнні злочинних діянь або повідомлення про можливі злочини невідкладно направляються до правоохоронних органів для вжиття відповідних заходів.
Стаття 14. Колективні звернення громадян
Колективні звернення громадян підлягають розгляду відповідно до цього Положення, що регулює порядок розгляду письмових звернень.
Стаття 16. Відповідальність за порушення встановленого порядку розгляду звернень громадян
Неправомірна відмова у прийомі або розгляді звернень громадян, порушення строків розгляду звернень громадян, прийняття свідомо необґрунтованого рішення, надання недостовірної інформації або розголошення відомостей про приватне життя громадянина, переслідування громадянина за критику, порушення графіка особистого прийому, незаконне залишення звернення без розгляду, втрата письмових звернень громадян або матеріалів щодо їх розгляду, а також інші порушення встановленого Порядку спричиняють відповідальність винних осіб відповідно до чинного законодавства.