Урок ІЗО на тему «Ти майстер декоративно-ужиткового мистецтва»

Розділи: МХК та ІЗО

Мета уроку: навчити створювати колективну роботу (декоративне панно «Великодня»)

Технології: організація проектної діяльності, проблемне навчання, ІКТ-технологія, колективна творчість

Тип уроку: комбінований з використанням ІКТ-технологій.

Методи:

  • за джерелом отримання знань:
  • наочний, словесний,
  • за видом діяльності учнів:
  • проблемний, пошуковий, метод самостійної роботи в парі, групі,
  • проектний (створення колективної роботи).

Матеріали та обладнання:

1. Заготовки із фольги, ножиці, двосторонній скотч, основа майбутнього панно. 2. Репродукції виробів сучасних майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. 3. Презентація до уроку «Ти сам – майстер декоративно-ужиткового мистецтва». 4. Мультимедійний проектор, комп'ютер, документ камери.

Міжпредметні зв'язки: технологія, інформатика та ІКТ.

План уроку:

1. Організаційний момент. Перевірка готовності до уроку. 2. Формулювання теми уроку. 3. Постановка проблеми, шляхи її вирішення. Пояснення роботи над квіткою у техніці «Фойларт» із використанням документ-камери. 4. Колективна творча робота, розв'язання творчої проблеми, пошуковий метод. 5. Виставка. 6. Рефлексія. 7. Підбиття підсумків. Домашнє завдання.

1. Організаційний момент. Перевірка готовності до уроку.

Вчитель: Доброго дня!

2. Формулювання теми уроку.

СЛАЙД №1

Учитель: Протягом цілого навчального року ми говорили з вами про декоративно-ужиткове мистецтво.

Питання: Що означають слова «прикладне», «декоративне»?

Відповіді учнів: (зроблене руками, прикрашене)

СЛАЙД №2

Питання: З якими промислами ми познайомилися під час уроків?

Відповіді учнів: (хохлома, гжель, жостово, городець ...)

Питання: Чи продовжують існувати ці промисли сьогодні? Чому?

Відповіді учнів: (Так, міркування учнів)

СЛАЙДИ № 3, 4

Учитель: Ви маєте рацію. Багато народних майстрів зберігають у своїй творчості передані з покоління в покоління правила і навички. Але сучасний художник-прикладник вільний у здійсненні творчих задумів. Він сміливо експериментує з кольором, з матеріалом, формою, створюючи щоразу щось нове.

СЛАЙД №5

Питання: Як ми назвемо людину, у якої виходять чудові вироби?Відповіді учнів: (Майстер)

Питання: А ви можете самі сьогодні стати майстрами декоративно-ужиткового мистецтва?

Відповіді учнів: (Так)

СЛАЙД №6

Питання: Як би ви назвали сьогодні тему нашого уроку?

Міркування учнів: («Ти сам – майстер декоративно-ужиткового мистецтва»)

(Вчитель записує сформульовану учнями тему на дошці або демонструє на слайді)

3. Постановка проблеми, шляхи її вирішення. Пояснення роботи над квіткою у техніці «Фойларт»

Постановка проблеми:

Учитель: Всі ви їли шоколад. Згадайте, як він упакований? (Фольга) А що можна зробити із фольгою від шоколаду? Викинути?

Міркування учнів: ( виконати декоративну роботу)

Учитель: Навіщо ми її зробимо?

Міркування учнів: (Прикрасимо інтер'єршколи, класу, привітаємо зі святом…).

Учитель: Хлопці, яким наближається велике православне свято?

Відповіді учнів: (Великодень)

Вчитель: Назвіть символи Великодня.

Відповіді учнів: паска, паска, фарбовані яйця ...

Учитель: Нашу декоративну роботу можна зробити у формі яйця. Але проблема, у нас мало часу, кожен з вас не встигне зробити роботу, будемо що робити?

Відповіді учнів: Працюватимемо всі разом над однією роботою.

Шляхи вирішення проблеми:

Учитель:

Питання: Що нам для цього потрібно знати, вміти?

Відповідь: (міркування учнів):

1. Приготувати основу – панно (приготовлена ​​раніше) 2. Навчитися з тяганини робити квіти (листя, пелюстки, збирати квітку)

Учитель: Давайте спробуємо згадати з вами як ми робили листочки.

3. Розташувати квіти з урахуванням форми роботи. 4. Закріпити на панно за допомогою скотчу.

Учитель: (демонстрація виготовлення пелюсток квітки, збирання; робота з використанням документ-камери)

(Діти з учителем працюють над створенням квітки за етапами: 1. Виготовлення пелюсток. 2. Складання квітки з елементів (створені на початку уроку).

4. Колективна творча робота, вирішення творчої проблеми, пошуковий метод

(Самостійна робота дітей під керівництвом вчителя зі створення колективної роботи – діти перебувають стоячи біля майбутнього панно та вирішують питання розміщення своїх квітів).

5. Виставка

декоративно-ужиткового

мистецтва

6. Рефлексія

«Букет настрою». На початку уроку учням лунають паперові квіти: червоні та сині. На дошці зображено вазу. Наприкінці уроку я говорю: «Якщо вамсподобався урок, і ви дізналися щось нове, то прикріпіть до вази червону квітку, якщо не сподобався – блакитна» та/або хлопціпо колу висловлюються однією пропозицією, вибираючи початок фрази з рефлексивного списку на листочку:

сьогодні я дізнався... було цікаво... було важко... я виконував завдання... я зрозумів, що... тепер я можу... я відчув, що... я придбав... я навчився... у мене вийшло... я зміг... я спробую... мене здивувало... урок дав мені для життя... мені захотілося...

7. Підбиття підсумків. Домашнє завдання

– Про що ми сьогодні дізналися? - Що сподобалося? - Яка частина роботи вам сподобалася більше? - Де вам було важко? - Що дав урок для життя?