Урок ІЗО в 1-му класі на тему - Чим малює художник

Цілі:

  1. Навчити виділяти основну функцію (призначення) предметів.
  2. Застосовувати будь-яку дію стосовно різних предметів.
  3. Розвивати творчу уяву, прищеплювати інтерес до мистецтва.
  4. Розвивати організаційні загальнонавчальні вміння.

Хід заняття

1. Організаційний момент.

2. Актуалізація знань.

- Здрастуйте, дорогі хлопці, сьогодні ми вирушимо з вами в незвичайну подорож. На нас чекає багато нового та цікавого. А щоб мандрувати було веселіше, виберемо, на чому ми поїдемо.

Їм я вугілля, п'ю воду, як нап'юся - додам ходу. Везу обоз на сто коліс І називаюся.

- Молодці! Саме на паровозику ми й вирушаємо до нашої подорожі.

(На дошці вивішується мальовнича картинка паровозиків).

малює

- Подивіться, яка мальовнича картинка. - А що допомогло зробити малюнок таким яскравим, різнобарвним? (Фарби, олівці кольорові, фломастери). - А хто створює такі малюнки? (Художник).

3. Повідомлення теми та цілей.

– От і ми сьогодні з вами будемо у ролі художників. А ще ми дізнаємось, чим можна створювати малюнки.

4. Вивчення нового.

- Нам час вирушати в дорогу. Все вагончиками!

(Діти встають один за одним, зображуючи склад, що рухається. Хлопці пересуваються від станції до станції, знайомляться з предметами, речовинами, за допомогою яких можна малювати).

- Ми прибули на 1-шу станцію - "Красочну".

Дітям пропонується виконати невеликий малюнок, використовуючи олівці, фарби, крейди, фломастери. Для них це вже звичні матеріали для створення малюнків.

- Вирушаємо далі. А ось і станція"Пісочна".

(На піддонах рівним шаром насипаний пісок).

- Цікаво, а навіщо тут пісок?

(Діти висувають версії, роблять висновок, що з його допомогою можна малювати. Вони і самі, проводячи пальцями, створюють малюнок).

- Подивіться, які чудові картини можна створювати за допомогою піску.

(Вчитель може продемонструвати фрагмент фільму про творчість Ксенії Симонової із Євпаторії (Крим), яка малює казкові картини на піску).

урок

тему

- Ну, а ми вирушаємо далі. Нас зустрічають на станції "Водний". (Діти підходять до дошки, де стоять склянки з водою). - Для чого тут стоять склянки з водою? (Воду можна випити, нею можна вмитися, а можна щось написати чи намалювати). - Давайте намалюємо водяні лілії. (Вчитель вивішує картинки із зображенням лілій: намальованою та сфотографованою).

тему

тему

- Які чудові у всіх вийшли квіти, тільки одне засмучує, що швидко відцвітають. Чому так виходить? (Вода швидко висихає). - А й у природі квіти живуть недовго, зате як вони нас радують своєю красою під час цвітіння. - Вирушаємо в дорогу. Нас уже з нетерпінням чекають на станції "Фантазери".

(Діти просуваються паровозиком до наступної станції. Їм видаються невеликі аркуші картону та пластилін).

- Що ми робитимемо з усім цим?

(Діти припускають, що можна зліпити фігурки, а потім розташувати їх на картоні. Можливо, хтось із хлопців запропонує виконати малюнок пластиліном. Якщо цього не кажуть діти, то пропонує вчитель).

- А давайте спробуємо намалювати картинку пластиліном.

(Вчитель показує хлопцям, як потрібно малювати пластиліном, демонструє виконані у такій техніці роботи).

тему

тему

- Однак, усі з вас чудові художники. Ми могли б ще дуже довго подорожувати, створюючи чудові картини, але нам настав час вирушати у зворотний шлях. Усі по вагонах!

(Всі хлопці вишиковуються один за одним. Склад рухається у зворотному напрямку).

5. Первинне узагальнення.

- Ось ми й повернулися до класу. Сьогодні ми здійснили подорож у світ прекрасного. У ролі кого ми з вами були? (Мандрівників, художників, дослідників). - А за допомогою чого може художник створювати картини? (Фарбами, олівцями, крейдою, піском, водою, пластиліном…) - Зараз ви скористаєтеся одним з перерахованих помічників і виконаєте роботу в альбомах.

(Діти використовують фарби, олівці або фломастери, щоб виконати малюнок. Найкращі роботи демонструються).

6. Підсумок уроку.

- Чим ви створювали картини у своїх зошитах? А чим ще можна робити чудові роботи? - А які картини недовговічні? Чому? - Чим вам сподобалося малювати найбільше? - Чудово, кожна людина індивідуальна, і в праві сама вибирати.

7. Домашнє завдання.