Урок навчання та зменшення у кілька разів

Предмет: Математика.Тема: Збільшення та зменшення у кілька разів.Клас: 2.Програма: «Школа 2000».Тип уроку: урок відкриття нових знань.

Цілі:

  • Розкрити зміст слів «більше у 2 (3, 4…) рази, «менше» у 2 (3, 4…) рази.
  • Ознайомити з розв'язанням простих завдань збільшення числа у кілька разів.
  • Закріпити знання таблиці множення та розподілу на 2, 3, 4.
  • Закріпити вміння розв'язувати складові завдання, склад яких входять прості завдання збільшення та зменшення у кілька разів.
  • Поповнювати активний запас дітей; вчити працювати у парі.
  • Розвивати математичну мову, розумові операції.
  • Формувати пізнавальний інтерес.
  • Сприяти здоров'язбереженню дітей.
  • Дотримуватись гігієнічних вимог до уроку.

У ході уроку реалізуються дидактичні принципи:

  • діяльності;
  • безперервності;
  • цілісного сприйняття світу;
  • мінімаксу;
  • психологічної комфортності;
  • варіативності;
  • творчості

На цьому уроці можна виділитиетапи уроку:

  • Організаційний момент.
  • Актуалізація знань.
  • Постановка проблеми.
  • Відкриття нових знань.
  • Первинне закріплення.
  • Самостійна робота.
  • Підсумок уроку.

  • таблички ЗМЕНШЕННЯ НА…, ЗБІЛЬШЕННЯ НА…, ЗМЕНШЕННЯ В…., ЗБІЛЬШЕННЯ В …
  • таблиці-схеми
  1. Оргмомент. Мотивація.

Спостерігаю, помічаю, міркую, роблю висновок.

II. Актуалізація знань. Постановка проблеми.

- Урок, як завжди почнемо з розминки.

- На скільки 35 менше ніж 37?(На 2) - На скільки 60 більше 54?(На 6) - 1-й множник 2, 2-ий -2. Чому дорівнює добуток чисел?(4) - Назвіть приватне чисел 32 і 4.(8) - Ділимо 18, дільник 3. Чому дорівнює частка цих чисел.(6)(На слайді: 2, 6, 4, 8, 6,…)

- Подивіться на ряд. - Знайдіть закономірність?(Число спочатку збільшується на 4, а потім зменшується на 2.) - Продовжіть цей ряд ще на 4 числа.(10, 8, 12, 10 ) - Ви сказали, що число збільшується на 4, що це означає?(Стільки ж і ще 4.) - А що означає зменшується на 2?(Стільки ж, але без двох.) - Збільшіть 15 на 8.(23) - Зменшити 42 на 6.(36) - Зменшити 6 у 3 рази. - Збільшити 5 у 4 рази. - Чому виникла скрута?(Не знаємо, що означає зменшити у 3 рази і збільшити у 4 рази.) - Яка мета нашого уроку?(Розкрити зміст цих понять.)III. «Відкриття» нового знання.

(Один учень працює біля дошки, а решта за партою.)1. - Намалюйте ліворуч 2 червоні круги, а праворуч 3 рази по 2 жовті круги. - Де кіл більше?(Справа.) - Чи можна сказати, що кіл побільшало на 3?(Ні, ми додали не 3 кола.) - А як у цьому випадку треба сказати?(Їх стало в 3 рази більше.) - Поясніть, що означає збільшити в 3 рази?(Взяти 3 рази по стільки ж, помножити на 3.) - Як сказати про кількість жовтих кіл, по відношенню до червоних кіл? (Жовтих кіл у 3 рази більше, ніж червоних кіл.) - Чому?(По 3 взяли 2 рази.)- Отже, яке здійснимо дію?(Умножение.) - А що можна сказати про кількість червоних кіл по відношенню до жовтих кіл?(Червонихкіл у 3 рази менше, ніж жовтих.(Поділ.) - Що означає – зменшити у 3 рази?(Розділити на 3.)

2. (Робота за підручником на сторінці 14.) - Розгляньте демонстраційне табло. - Що можете сказати про квадрати по відношенню до кіл?(Квадратів у 4 рази більше, ніж кіл.) - А що можете сказати про круги, стосовно квадратів?(Кола в 4 рази більше, ніж квадратів.) - Доведіть.(Оскільки по 3 взяли 4 рази.)

2а. (Робота за підручником на сторінці 14 №1.) - А тепер порівняйте збільш у 2 рази і збільш на 2.(При збільшенні в 2 рази число множиться на 2, а при збільшенні на 2 до числу додаємо 2.) - Домалюйте трикутники, використовуючи позначення, показані в першому рядку і розв'яжіть відповідні приклади. - Отже, коли ми чуємо слово збільшити, результат буде більшим або меншим від даного числа?(Результат вийде більше.) - А коли ми отримуємо більший результат?(Коли число складаємо або множимо.) - Як нам зрозуміти, що необхідно виконати дію додавання?(Застосувати прийменник на.) - А як нам зрозуміти, що необхідно виконати дію множення?(Застосувати прийменник ст.)

2б. (Робота за підручником на сторінці 14 №2.) - Порівняйте зменшити в 4 рази і зменшити на 4.(При зменшенні в 4 рази число ділимо на 4, а при зменшенні на 4 з числа віднімаємо 4.) - Закінчіть малюнок і розв'яжіть приклади. - Отже, коли ми чуємо слово зменшити, результат буде більшим або меншим від даного числа?(Результат вийде менше.) - А коли ми отримуємо менший результат?(Коли число віднімаємо чи ділимо.) - Як нам зрозуміти, що число треба відняти?(Застосувати прийменник на.) - А якнам зрозуміти, що число треба поділити?(Застосувати прийменник ст.)Висновок: - Що треба зробити, щоб збільшити число в кілька разів?(Це число треба помножити.) - А щоб зменшити у кілька разів?(Розділити на це число.)

IV. Фізкультхвилинка.

V. Первинне закріплення.

2. Робота за підручником на сторінці 15 № 4 - робота в парах. менше в 2 рази», і від цих понять до літерних виразів.) - Подивіться, що треба зробити в цьому завданні? - Чому вираз з+2 поєднали з поняттям «більше на 2»?(Кількість збільшили на 2.) - З яким виразом потрібно поєднати в правому стовпчику?(п + 2) - Продовжіть роботу у парах.3. Робота за підручником на сторінці 15 №5 – самостійна робота: записати вирази, використовуючи вивчені поняття. - Наступний номер ви виконаєте самостійно.VI. Закріплення вивченого матеріалу.

- А тепер нам треба навчитися вирішувати завдання, використовуючи нові поняття «збільшити у кілька разів» та «зменшити у кілька разів».

(Робота за підручником на сторінці 15 № 6.) - Прочитайте завдання про себе. - А тепер прочитаємо вголос, щоб з'ясувати, чим вони схожі і чим відрізняються. - Що нам відомо в першому завданні? Що треба дізнатися?(Діти аналізують завдання та заповнюють схему.)

(Аналогічна робота з другим завданням.) - Чим схожі завдання?(Питаннями.) - Чим вони відрізняються?(Умовами.) - Рішення запишіть самостійно: I-варіант запише розв'язання задачі а). II-варіант запише розв'язання задачі б).(Перевірка біля дошки.)

VII. Підсумок уроку.

- З якиминовими поняттями познайомились на уроці? - Що означає збільшити у 2 рази? - Що означає зменшити у 2 рази?

  • Що найважливіше потрібно для себе запам'ятати?
  • Подивіться на підказку у вигляді схеми. - А зараз, хлопці, настав час оцінити себе. Намалюйте сонечко:
  • зелене - задоволений собою, все зрозумів;
  • жовте – допускав неточність,
  • червоне – невпевнений у знаннях;

- Молодці, у вас все вийшло!

Перегляд вмісту документа «Урок з математики.Збільшення та зменшення у кілька разів.2 клас»

Предмет:Математика.Тема:Збільшення та зменшення в кілька разів.Клас:2.Програма:«Школа 2000».Тип уроку:урок відкриття нових знань.

Розкрити зміст слів «більше у 2 (3, 4…) рази, «менше» у 2 (3, 4…) рази.

Ознайомити з розв'язанням простих завдань збільшення числа у кілька разів.

Закріпити знання таблиці множення та розподілу на 2, 3, 4.

Закріпити вміння розв'язувати складові завдання, склад яких входять прості завдання збільшення та зменшення у кілька разів.

Поповнювати активний запас дітей; вчити працювати у парі.

Розвивати математичну мову, розумові операції.

Формувати пізнавальний інтерес.

Сприяти здоров'язбереженню дітей.

Дотримуватись гігієнічних вимог до уроку.

У ході уроку реалізуються дидактичні принципи: 16