Заняття з аплікації у підготовчій групі - Космічна подорож
Мета: створити цікаву космічну композицію та придумати розповідь про свою подорож до космосу.
Словникова робота: космос, космонавт, скафандр, ракета, ілюмінатор.
Матеріали, інструменти: ножиці у чохлі, клей – олівець, клейонки, серветки, прості олівці, картон чорного, темно-синього або фіолетового кольору, кольоровий папір, кошики для сміття, технологічні карти, інструкція з техніки безпеки роботи з ножицями; магніти, магнітна дошка.
Обладнання: ноутбук, екран, проектор, флешкарта з презентацією, запис спокійної музики, колонки
I. Організаційний момент.Емоційний настрій
ІІ. Вступна бесіда
Педагог: Здрастуйте, хлопці. Сьогодні у нас гості, давайте з ними привітаємось.
Діти вітаються з освітянами.
– Тепер ми переходимо до заняття і я хочу запитати у вас: Чи любите ви подорожувати?
– Я зрозуміла, що ви любите подорожувати і тому запрошую вас здійснити незвичайну подорож за допомогою чарівного екрану.

Діти розглядають слайд 1 презентації та припускають, що подорож буде космічною.
– Хлопці, 2011 рік у нашій країні оголошено Роком космонавтики, бо 50 років тому було здійснено перший політ людини до космосу.

– Нашу Землю разом із повітряною оболонкою оточує нескінченно великий простір. Це космос. У ньому знаходяться небесні тіла: Сонце, зірки, планети, Місяць. Протягом багатьох століть людей манив космос своїми таємницями та загадками. Людство ставило собі багато питань про космос, на які не було відповідей. Люди намагалися пізнати таємний космос, поступово накопичуючи знання про нього. ДляПодорож до далеких планет люди навчилися будувати космічні кораблі. Зараз ви побачите, як стартує космічна ракета, яка підніметься високо – високо у небо за лічені секунди. Сьогодні ми уявимо себе космонавтами. Ви готові?

- Увага! Ракета готова. Приготуватися до запуску. Починаю зворотний відлік: 5,4,3,2,1, пуск.

- Наша ракета піднялася на потрібну висоту, зараз відокремиться останній її ступінь і космічний корабель полетить вже самостійно. Він стає супутником Землі.
Педагог: Хлопці, ми маємо унікальну можливість подивитися в ілюмінатор і побачити космічний простір.

– Космонавти, будьте уважні, ведемо спостереження за космічними об'єктами та тілами. Що ви бачите?відповіді дітей- Дуже красиво і незвичайно.
ІІІ. Аналіз зразків
Педагог: Хлопці, на честь Року космонавтики я пропоную вам все, що ви щойно побачили зафіксувати на згадку і після повернення з космічної подорожі розповісти своїм друзям. Вам надається можливість кожному вигадати космічний простір, а це означає, що роботи у вас повинні вийти найрізноманітніші. У космонавтів завжди є точні вказівки та інструкції, і вам чарівний екран пропонує з ними познайомитися.(Розгляд зразків та технологічних карт до них).
-вирізати космічну ракету за самостійно намальованим контуром з паперу, складеного вдвічі;
| Слайд 6 | Слайд 7 |
| Слайд 8 | |
–промовляння техніки безпеки під час роботи з ножицями:
Слайд 9
- Доповнювати ракету іншими елементами (ілюмінатор, сопло, крила);

– згадати техніку обривної аплікації для фактурного зображення поверхні планети Земля;
| Слайд 12 | Слайд 13 |
| Слайд 14 | |
- Складати смужки в кілька разів для отримання однакових деталей (зірки, комети);
| Слайд 15 | Слайд 16 |
| Слайд 17 | |
–використання техніки обривної аплікації для фактурного зображення вогню, полум'я;


- Послідовність викладання деталей на готову основу темного кольору:
–повторити правила акуратного наклеювання деталей на основу. Використання клейонки, серветки.

IV. Самостійна діяльність
Діти сідають за столи, перевіряють своє робоче місце, приступають до виконання робіт: підбирають папір для ракет, зірок, планет, а також додаткової прикраси космічної композиції.
- вирізають космічну ракету за самостійно намальованим контуром з паперу, складеного вдвічі;
- доповнюють ракету іншими елементами (ілюмінатор, сопло, крила)
- складають смужки в кілька разів для отримання однакових деталей (зірки, комети)
Весь процес роботи проходить під спокійнумузику.

Фізкультхвилинка проводиться під спокійну музику, діти стежать за тим, що відбувається на екрані та виконують необхідні вправи.
Потім на екрані знову з'являється інструкційна мапа і діти продовжують роботу.

У процесі роботи вихователь звертає увагу на алгоритм виготовлення роботи (схема), задає питання, що наводять, якщо дітям важко в оформленні:
- Як ти думаєш, якої форми може бути ракета? зірки? - Куди потрібно прикріпити ілюмінатор? сопло? - Що можна використовувати для виготовлення планет? .
Також вихователь звертає увагу на техніку безпеки та на поставу дітей під час роботи.
Після закінчення роботи діти мають свої композиції на магнітній дошці, прибирають своє робоче місце і розповідають про свої космічні враження.
Педагог: Що таке космос?
Діти: Нескінченний світ небесних тіл, ми називаємо його всесвітом або космосом)
Які небесні тіла знаходяться в космосі?
Діти: У космосі знаходяться зірки, планети, комети)
Педагог: Чому 2011 рік у нашій країні оголошено Роком космонавтики?
Діти: Тому, що рівно 50 років тому було здійснено перший політ людини в космос)
Практичне використання роботи:
Яку роботу виконували? (виконували аплікацію).
– На якому етапі вам цікаво було працювати?
- Чи відчували Ви труднощі в процесі роботи?
– Які шляхи вирішення ви обирали для подолання труднощів?
Педагог: Яке практичне застосування своєї роботи ви можете знайти?
Діти: Подарувати друзям, родичам, прикрасити свою кімнату, помістити на виставку)
Педагог: Нам настав час повертатися до дитячого садка.
| Слайд 28 | Слайд 29 |
![]() | ![]() |
Педагог: Хлопці, дякую вам за чудову космічну подорож.

