Заняття з риторики quot; Поговоримо про Дружбу – quot; (4 клас)

Заняття з риторики

«Поговоримо про дружбу»

Мета: розширення знань дітей про взаємини людей; про дружбу;

сприяти розширенню кругозору учнів;

сприяти взаємодії, взаєморозумінню;

розвивати пізнавальний інтерес, уяву, пам'ять, мислення, мова;

створювати умови прояви почуття колективізму;

Навчиться товаришувати, зберегти шкільну дружбу на довгі роки важка робота. Цьому треба вчитися: правильно розуміти значення прислів'їв про дружбу, що означає дружити, чи добре без друзів. Поговоримо про правила стосунків між однолітками. Вчитимемося ввічливому спілкуванню

- Усміхніться один одному.

– Прийміть такий вираз обличчя, який має бути у дружньо налаштованої людини.

- Прослухайте пісеньку і здогадайтеся, чому буде присвячене наше заняття.

Хід заняттяЗвучить пісенька про дружбу з мультфільму Маша та Ведмідь

Учитель: - Хлопці ви здогадалися, чому буде присвячене наше заняття (відповідь «Дружбі») - Ви бували коли – не будь у країні Дружби? Запрошую Вас у дорогу - давайте здійснимо подорож з друзями. А що має захопити мандрівник?

(Вибирають на дошці потрібні слова і складають у рюкзак)

- Молодці ви добре зібралися в дорогу, а найголовніше: ви взяли гарний настрій та вірних друзів.

Учитель: Далекий шлях до країни Дружби. Щоб дістатися туди, треба пройти чимало випробувань:

ми перетнемо море Мрії, Слайд 1

проїдемо королівством Дружби

Побуваємо в місті Ввічливих слів

В дорогу! (звучить музика)

Перша зупинка Королівство Дружба слайд 2

Тут миобговорюватимемо кілька серйозних питань.

Як ви розумієте слово «дружба»? (Відповіді)

Хто такий друг? (Відповіді)

Що означає дружити? (Відповіді)

Чи добре бути без друзів? (Відповіді)

- /Діти працюють у групах/

Робота в групах.

Запишіть на листочках відповіді на запитання, використовуючи 1-слово

- Яка музика вам чується, коли ви думаєте, кажете про дружбу? - Як «пахне» дружба? (Ваші відчуття) - Яка вона на дотик? - На смак? - З якою погодою ви б порівняли «дружбу»? - З якими тваринами можна пов'язувати слово дружба? - Які фарби ви візьмете, щоб намалювати дружбу?

Підсумок:Кожна група зачитує відповіді на запитання.

Висновок: у всіх дружба асоціюється з добротою, чуйністю, м'якістю, чимось світлим і т.п.

- Отже, що таке дружба? (замислюються.)

- читає підготовлений учень

«Дружба – це близькі відносини, що ґрунтуються на взаємній довірі. Прихильності, спільності інтересів». Слайд 3

3 завданняЛіричне

Читання вірша учнем

- Що таке дружба?-

Запитала я у птаха.

- Це коли шуліка

Літає разом із синицею.

Запитала я у звіра:

- Що таке дружба?-

- Це коли зайцю

Лисиці боятися не потрібно.

А потім спитала у дівчинки:

- Дружба – що таке?

- Це щось величезне,

Це коли хлопці все одразу,

Усі разом грають.

Це коли хлопчики

Дівчата не задирають.

Дружити повинні все на світі:

І звірі, і птахи, і дорослі, і діти!

Учитель: А в нашому класі живе дружба? (Діти наводять приклади)

Фізмінутка(діти виконують у парах)

Ти дрозд і я дрозд(показують)У тебе ніс і у мене ніс. . Ми два друга, ми любимо один одного(обіймаються).

Місто Ввічливих слівСлайд4

А) Підкажи. слівце. слайд 5-14

-Растає навіть крижана брила

Від слова теплого….(дякую)

- Зазеленіє старий пень,

Коли почує.. (добрий день)

- Хлопчик, ввічливий та розвинений

Говорить, зустрічаючись…. (Вітаю)

Коли нас сварять за витівки,

Говоримо... (пробачте, будь ласка)

І у Франції, і в Данії

На прощання говорять … (до побачення)

Релаксація: Шум моря

«Я знаю про друга все..»

/Діти по парах відповідають одні й самі питання./

Улюблена гра друга?

Улюблене частування друга?

2.група Презентація про друга.

3. група Портрети друзів

Вікторина «Хто з ким дружить?»Слайд 16-20

1. Зелений крокодил Гена і ... Чебурашка.

2. Довірливий Буратіно та ……Мальвіна.

3. Смішний ведмедик Вінні-Пух і ……П'ятачок.

4. Друзі-музики: разом жили, розбійників прогнали, концерти давали.

(Кіт, півень, пес, осел)

Учитель: (Поговоримо про дружбу та колектив)

1. Не май сто карбованців, а …… (май сто друзів).

2. Людина без друзів, що ... ( дерево без коріння).

3. Друга шукай, а знайшов ... (береги).

4. Дружба не гриб, у лісі … (не знайдеш).

Що потрібно зробити, щоб стати справжнім другом?

/ Діти знайомляться із законами дружди/

Основні закони дружбиcлайд23

Один за всіх і все за одного.

Дружте, не ображайте друзів і всіх, хто вас оточує.

Поважайте думку один одного та допомагайте один одному.

Радійте разом із друзями.

Бережіть друзів, адже друга легко втратити.

Старий друг краще нових двох.

Учитель:Так давайте, давайте дружити,

Нехай не раз нам ці вірші згадаються.

Якщо дружбою завжди дорожити, (у хороводі)

То будь-яке бажання здійсниться.

- Ось і підійшло наше заняття до кінця.

Допомагайте один одному у скрутну хвилину, шукайте хороших друзів та вірних друзів. Слайд25