10 02 Робота над - Математика у 2 класі

Математика у 2 класі. Тема. Письмове віднімання з переходом через десяток у випадках виду 52 24. (с. 29) Мета: познайомити учнів з прийомом письмового віднімання двозначних чисел у випадках виду: 52 – 24. Завдання: розвивати вміння учнів застосовувати на практиці вивчені раніше прийоми письмового додавання та віднімання двозначних чисел з переходом через десяток; закріплювати вміння вирішувати завдання та вирази вивчених видів. Плановані результати Предметні. Навчаться віднімати двозначне число із двозначного з розбиттям розряду десятків. Відпрацюють навичку усного рахунку, вміння вирішувати складові завдання, виконувати завдання творчого характера. УУД. Регулятивні: складати план та послідовність дій при знаходженні значення виразів; адекватно використовувати мову для регуляції своїх действий Пізнавальні : орієнтуватися у різноманітності способів вирішення завдань; створювати та перетворювати моделі та схеми для вирішення завдань Комунікативні: ставити питання, необхідні для організації власної діяльності та співпраці з партнером; здійснювати взаємний контроль. Особистісні результати. мають мотивацію навчальної діяльності; виявляють навчально-пізнавальний цікавість до нового навчального матеріалу та способів вирішення нового завдання. Хід уроку I. Мотивування до навчальної діяльності. ІІ. Каліграфічна хвилинка. 29 29 29 29 29 34 34 34 34 34 III. Усний рахунок. 1. Поєднайте приклади з однаковими відповідями. – Приклад, у якого немає пари, підберіть пару. 2. Перевірте, чи є цей квадрат«магічним». : даний квадрат є «магічним», оскільки значення сум чисел за всіма рядками, стовпчиками і діагоналями дорівнює вісімнадцяти.

IV. Вивчення нового матеріалу 1. Вирішити з усним поясненням вираз: 52 – 24. Розгляньте уважно запис: 52 24 28 – Хто з вас здогадався, як знайшли значення різниці? Об'єднання: від числа 52 відняти число 24. Віднімаємо одиниці з одиниць. З двох одиниць не можна відняти 4 одиниці. Займемо один десяток із п'яти десятків (відзначаємо точкою над цифрою 5, щоб не забути, що 1 десяток зайняли). Один десяток і 2 одиниці – це 12 одиниць. З 12 одиниць відняти 4 одиниці, вийде 8. Пишемо 8 під одиницями. Віднімаємо десятки. Було 5 десятків, але 1 десяток зайняли, отже, залишилося 4 десятки. З чотирьох десятків відняти два десятки, вийде два десятки. 2 десятки та 8 одиниць – це число 28. Значення різниці 52 і 24 дорівнює 28. 2. З докладним поясненням виконується завдання 1 (с. 29 підручника, частина 2). Один учень виконує роботу на дошці. Коли значення кожного виразу знайдено, робиться проверка. V. Робота над завданнями 1. Читають текст у завданні 2 (с. 29 підручника, частина 2). - Ви прочитали завдання? - Чому так вважаєте? – Задайте питання так, щоб завдання було складовим. – Запишіть розв'язання задачі з дій з поясненнями та виразом. – Перевірте вашу роботу самостійно з дошки. – Запишіть відповідь завдання. 2. Фронтально розуміється завдання 3 (с. 29 підручника, частина 2). Один учень записує і вирішує завдання на дошці. VI. Пропедевтика теми «Множення та розподіл». На дошці записані вирази: 32 + 4 + 4 + 4 27 - 9 - 9 - 9 18 + 9 + 9 14 - 7 - 7 - Розгляньтеуважно записані вирази. - Що помітили? – Скільки всього додали у першій сумі? У другий? - Як додавали? – Скільки всього відняли у першій різниці? У другий? - Як вичитали? VII. Розвиток навичок рахунку: виконується в парах завдання 4 (с. 29 підручника, частина 2) з метою розвитку вміння застосовувати на практиці вивчені прийоми письмового складання та віднімання двозначних чисел. VIII. Підсумок уроку. Рефлексія. Що нового дізналися сьогодні на уроці? - Чому це важливо?

– Як ви сьогодні працювали? - Чию роботу вам хотілося б відзначити?