Я, і, моє, тіло, конспект, заняття, в, дитячому, саду, Я і моє тіло конспект заняття в дитячому садку
Цілі:
- Продовжувати вчити дітей берегти себе та своє тіло, дбайливо ставитися до свого організму.
- Продовжуватиме сприяти зміцненню свого здоров'я, прищеплювати гігієнічні навички.
- Розвивати пам'ять, мислення, уяву, активізувати словник.
Обладнання: плакат із зображенням людського тіла та внутрішніх органів, олівці, силуети людини, магнітофон із записами спокійної музики, іграшка пташка-горобець.
Попередня робота: читання книг, розгляд плакату із зображенням людини, пазли «Збери людину з частин».
1. Організаційний момент
Налаштування дітей працювати.
Вихованець: Діти, давайте встанемо в коло, візьмемося за руки, подивимося, один одному в очі і посміхнемося, назвемо ласкаво свої імена.
2. Ігровий момент
Заходить Казівниця, в руках несе велике дзеркало.
– Здрастуйте хлопці! Я дуже рада, що знов у гостях у вас. І зі мною моє гарне, чарівне дзеркало. Ходімо до чарівного дзеркала і як колись потрапимо в казку. Але спершу відгадайте загадки.
Загадки:
– На землі він усіх розумніший, бо всіх сильніший. (Людина) - Все життя ходять в обгін, обігнати один одного не можуть. (Ноги) - П'ятірка братів нерозлучна, їм разом ніколи не нудно. Вони працюють пером, пилкою, ложкою, сокирою. (Пальці) От гора, а біля гори дві глибокі нори, в цих норах повітря блукає, то заходить, то виходить (Ніс) – День і ніч стукає воно, ніби заведено. Буде погано, якщо раптом припиниться цей стукіт. (Серце)
3. Сказочниця: «Молодці хлопці», а зараз сядемо на наш килим і … Одного разу, в хорошу та безвітряну погоду, Чік сидів на гілці берези і спостерігав за своїмидрузів у дитячому садку. Він дивився зверху і не розумів, як вони пересуваються, якщо у них немає крил, як вони їдять, якщо у них немає дзьоба, навіщо людям руки та ноги? І тут він вирішив прилетіти до дітей у гості та запитати, як влаштована людина.
Казівниця: Зі мною сьогодні прийшов Чік. Хлопці, давайте розкажемо Чіку, як ми влаштовані.
Діти: Давайте.
Оповідниця:
– Навіщо людині руки? (Відповіді дітей: малювати, ліпити, гладити і т.д.) - А чи потрібно берегти свої руки, і як? (Відповіді дітей: мити, одягати рукавиці, не брати гострі та колючі предмети)– Навіщо людині ноги? (Відповіді дітей: ходити, бігати, стрибати) - А чи потрібно берегти свої ноги, і як? (Відповіді дітей: мити, одягати теплі шкарпетки, носити зручне взуття та за розміром)– Навіщо людині голова? (Відповіді дітей: дивитися, думати, говорити) - А як ми бережемо свою голову? (Відповіді дітей: миємо, одягаємо шапки, бережемо голову від ударів фізичних та сонячних) - А з чого складається тулуб? (Відповіді дітей)
Вихователь викликає дитину і на ній показує: ось груди, спина, живіт.
4. Робота з картками, на яких намальовані частини тіла
– Всі частини тіла нам потрібні: за допомогою рук ми їмо, малюємо. Виконуємо різну роботу, за допомогою ніг ми можемо пересуватися, голова нам потрібна, щоб думати на обличчі у нас є очі, щоб бачити, вуха – чути, ніс – дихати і відчувати запахи. І тулуб нам необхідний, тому що всередині нього знаходяться органи: серце, легені, шлунок (показує на таблиці). Бачите, як багато органів усередині людини і кожен виконує свою роботу: серце, як насос посилає кров у всі частини тіла, у шлунку переробляється їжа, легкими ми дихаємо. Дізнатися про те, як ми влаштовані всередині, для чого потрібні всіоргани, допоможе нам наука, яка називається - анатомія.
5. Чик проводить фізхвилинку:
Раз - зігнутися, розігнутися Два - нагнутися, потягнутися Три - в долоні три бавовни Головою три кивки, На чотири - руки ширше, П'ять, шість - тихо сісти.
6. Казитель і Чик запрошують дітей стати в коло і провести прості досліди:
Вихованець: Покладіть руки на лівий бік, послухайте, як стукає серце.
Діти: Тихо
Казівниця: А якщо серцю дати фізичне навантаження?
Казівниця: Присіли три рази, пострибали три рази, послухайте своє серце? Як воно б'ється?
Діти: А тепер сильніше.
Казівниця: А ще в людини є головний внутрішній орган, за допомогою якого ми дихаємо, це легені.
Казівниця: Покладіть руку на груди і на живіт і зробите вдих. При вдиху грудна клітка розширюється, при видиху звужується.
Діти беруть кульки та надувають їх, тим самим бачать, як працюють легені.
Казівниця: А ще в людини є шлунок, який приймає їжу і переробляє її. І наші клітини одержують енергію необхідну для життя людини. Проведемо ще один досвід. Візьміть склянку з водою і маленькими ковтками попийте воду. Що ми відчуваємо? Куди потрапила вода? Діти вказують на шлунок.
Казівниця: Правильно діти, вода і їжа потрапляє в шлунок, де вона перетравлюється. Чик, тепер ти зрозумів, як влаштована людина? І навіщо людині ноги та руки.
7. Продуктивна діяльність.
Казівниця: А давай ми тобі зараз намалюємо внутрішні органи людини, і покажемо, як б'ється серце, як ми дихаємо, куди потрапляє їжа. Всі ці органи є і в тебе Чик, але вони набагатоменше, ніж у людини.
Діти беруть силуети людини, і починають малювати тулуб ті внутрішні органи, із якими познайомилися (грає спокійна музика).
8. Підсумок заняття: Виставка та розгляд малюнків зі схемою людини та внутрішніх органів.
Вихованець: Що нового діти ви дізналися на занятті про внутрішні органи людини? (Відповіді дітей).