Конспект уроку з математики на тему Письмове множення на тризначне число - математика, уроки

Конспект уроку з математики.

Клас: 4

ТЕМА: «Письмове множення на тризначне число».

ТИП УРОКУ: урок- вивчення нового матеріалу на тему «Письмове множення на тризначне число».

Навчально-методичний комплекс «Школа України»

Мета: - познайомити з письмовим прийомом множення на тризначне число;

-закріпити вміння вирішувати завдання на рух, знаходження площі та периметра прямокутника;

- розвивати пам'ять, мовлення, мислення, уяву;

- виховувати любов до предмета, акуратність, посидючість, взаємодопомогу.

УУД:

  1. вміння аналізувати завдання (пізнавальні універсальні дії);
  2. вміння порівнювати, узагальнювати класифікувати, робити висновки (загально-навчальні універсальні дії);
  3. вміння використовувати схеми під час вирішення завдань (пізнавальні універсальні дії);
  4. вміння самостійно виконувати завдання вчителя відповідно до поставленої мети (регулятивні дії);
  5. вміння співпрацювати у групах, у парах (комунікативні дії);

Пропедевтика: множення на тризначне число.

Обладнання: • мультимедійне обладнання та комп'ютерна презентація (Microsoft Power Point);

• Математика. Навч. для 4 кл. поч. шк. О 2 год. Ч. 2/ М.І. Моро, М.А. Бантова, Г.В. Бельтюкова та ін. – 4-те вид. - Москва.: Просвітництво, 2003. - 112 с.

План уроку:

  1. Оргмомент (2 хв)
  2. Включення до навчальної діяльності (3 хв)
  3. Актуалізація знань (8 хв)
  4. Робота на тему уроку (10 хв)
  5. Фізкультхвилинка (3 хв)
  6. Продовженняроботи з теми уроку (8 хв)
  7. Підсумок уроку (4 хв)
  8. Домашнє завдання (2 хв)

Хід уроку.

Етап уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

Примітка

Ти готовий розпочати урок?

Чи все на місці,

Чи все в порядку,

Ручка, книжка та зошит?

Швидше за роботу.

Щоб не збитися з рахунку.

Відкриваємо зошити, записуємо число та класна робота.

Підготовка учнів до уроку (емоційний настрій).

Діти відкривають зошити та записують число.

Включення до навчальної діяльності

Хлопці, скажіть, будь ласка, які пристрої вигадали люди для швидкого рахунку?

Уявіть, що всі електронно-обчислювальні машини зламалися, нам треба терміново щось порахувати. Як бути? Як вважатимемо, якщо немає нічого під рукою?

Потрібно буде рахувати усно.

Без усного рахунку не зрушить з місця будь-яка робота!

Зараз ми з вами порахуємо усно.

Знайдіть периметр і площу прямокутника зі сторонами 2см і 4см.

Я читаю твердження, ви ставите цифру 1, якщо відповідь вірна і цифру 0, якщо відповідь неправильна.

1. У трьох кішок 13 лап, 3 хвоста, 8 вух.

2. Є такі числа, добуток яких буде меншим від їх суми.

3.Будь-які дві прямі, що перетинаються, називаються перпендикулярними.

4.Якщо помножити довжину прямокутника на його ширину, то результатом буде площа.

5. Найменшим натуральним числом є одиниця.

6.1 дециметр дорівнює 100 міліметрів.

7. о 5 годині 500 хвилин.

Вважаємо суму ваших відповідей. Скільки вийшло?

Вірна відповідь 4. Молодці ті хлопці, які отримали правильну відповідь. Вони були уважні та швидко рахували.

На дошці записані вирази.

На які дві групи їх можна розподілити?

За яким принципом ви розподілили?

Вирази з якого стовпчика нам легше вирішувати?

Рішення яких прикладів може спричинити скруту?

Хто із вас спробує назвати тему нашого уроку?