Конспект заняття з розвитку зв’язного мовлення

Оксана ЖуравльоваКонспект заняття з розвитку зв'язного мовлення. Складання оповідання-опису на тему «Овочі»

Тема«Овочі »

Мета:розвиток зв'язного мовлення дітей.

Завдання: корекційно -освітні: розширення та активізація словника на темуовочі.

Корекційно -розвиваючі :розвивати зв'язне мовлення.

Корекційно - виховні: виховувати вміння вислуховувати однолітків, відповідати повною відповіддю.

Обладнання: корзина та муляжіовочів (капуста, морквина, огірок, помідор, маски дляовочів ).

Зразокоповідання :«Морква»(за аналогією можнаскласти розповідь - огірок, капуста, помідор).

Морква - цеовощ. Морква росте на городі на грядках. Морква оранжевого кольору, а формою нагадує трикутник. Морква – смачна, солодка, соковита, у ній багато вітамінів. З моркви можна приготувати салат, пюре, її додають у суп, борщ чи борщ. З моркви вичавлюють морквяний сік. Я люблю моркву, бо вона дуже смачна та корисна.

Хід заняття

1. Організаційний момент.Педагог: хлопці, скажіть, яка зараз пора року?(осінь).Педагог: правильно. Зараз сяде той, хто назве мені прикмети осені(відповіді дітей).

Вправа«Наша грядка»

Педагог: хлопці, ви сказали, що восени збирають урожайовощів. Давайте ми з вами згадаємо, які овочі ростуть на грядці.

педагог читає вірш:

Що росте на нашій грядці?

Помідори та морква.

Багатоовочів на нашій грядці,

перерахували ми їх по порядку.

Якщо слухав ти уважно,

Назвеш їх обов'язково.

Назвіть одним словом, що виросло на грядці?(овочі )

2. Введення втему.педагог: правильноовочі, вони ростуть на городі на грядках. Ось і в мене в кошику лежать овочі, які я зібрала по дорозі до вас. Дістає з кошика овочі і викладає їх на стіл.

педагог: а хто мені скаже, як ростутьовочі ?(ростуть у землі, над землею)

педагог: а чи однакові вони?(ні).

педагог: давайте, скажімо, чим вони відрізняються?(за кольором, формою, розміром, смаком).

педагог: що можна приготувати зовочей ?(суп, салат, котлети, пюре).

педагог: молодці. А з яких овочів можна приготувати сік?(з моркви, помідор).

педагог: правильно. Ви так багато знаєте про овочі, я пропоную вам вирушити в подорож до країни Огородної. А знаєте, хто там мешкає?(так).

Тоді вирушаємо, треба сказати чарівніслова:«навколо себе повернися, вовочі перетвориться ». Діти повертаються навколо себе та надягають приготовлені маски.

Вправи на релаксацію.

педагог: я перетворюю вас на маленьке насінняовочей(діти сідають на коліна). Тепле сонечко пригрівало насіння, дощ поливав. Тим часом насіння росло і стало великими рослинами. Рослини тягнуться до сонечка (діти встають на шкарпетки і тягнуть руки вгору). Сильно припікало сонечко, зав'яли рослини (діти розслаблюються, опускають руки і повільно опускаються на коліна). Полив дощик, знову ожили рослини, тягнутися до сонечка (діти знову встають нашкарпетки і тягнуть руки вгору) .

педагог молодці, відпочили?(так).

Гра«збираємо врожай».

педагог: пізно влітку на городі, збирається народ. Зріло все літо врожай, що зібрали, відгадай?

- тут навесні було порожньо, влітку виросла ... (7) (капуста) .

- З землі за чуб шахрай, тягнемо соковиту ....(морквину).

- смачно виглядає синьйор, яскраво-червоний (7) (помідор) .

- під листом сховався молодець, зелений, довгий (огірок) .

- Молодці, урожай ми весь зібрали.

3. педагог:овочі, а зараз я хочу, щоб вирозповіли про себе. А допоможе вам у цьому схема.

педагог: давайте згадаємо, що позначають ці символи.

1. Що таке?(помідор, морква.).

2. Де зростають?(на городі, на грядці).

3. Який колір?(помаранчевий, червоний.).

4. Яка форма?(огірок овальний, помідор та капуста круглі.).

5. Який смак?(кислий, солодкий).

6. Що можна приготувати?(суп, салат).

7. Чи любиш тиовочі їсти чи ні ? Чому?

педагог: правильно, а тепер кожна дитинарозкаже про свій овоч.(розповіді дітей ).

педагог: молодці. А закінчимо нашу подорож великим загальним малюнком. Педагог дістає приготовлений ватман та олівці та діти спільно з педагогом малюють овочі.

педагог: які ж ви молодці. А тепер нам час повертатися назад. Раз-два-три-чотири-п'ять, бачу знову я хлопців.

4. Підсумок. педагог: що ми сьогодні назаняття з вами робили ? (перетворювалися наовочі, вирушали в подорож,становили розповідь ).

педагог: правильно, вам сподобалося хлопці(так). Мені також дуже сподобалося, як ви сьогодні працювали, молодці.

"Звук [С], буква С". Конспект заняття у старшій групі з підготовки до навчання грамоти дітей з ГНР Конспект заняття у старшій групі з підготовки до навчання грамоти дітей з ГНР. Провела вчитель-логопед Анісімова Світлана Олександрівна.

План заняття «Звук та буква Сс. Професії в дитячому садку» Конспект з навчання грамоти "Звук та буква Сс. Професії в дитячому садку" Корекційно-освітні цілі: знайомство зі звуком та літерою.