Конспект заняття «Зима у лісі»

Галина ІлляскінаКонспект заняття «Зима в лісі»

Мета: Розширювати уявлення дітей про характерні особливості зимової природи.

• Закріплювати знання дітей про характерні ознаки зими(взимку холодно, йде сніг, сніг лежить на дахах, дорогах, деревах.)

• Формувати поняття про властивості снігу(складається зі сніжинок, холодний, м'який).

• Удосконалювати вміння вживати іменники зприйменниками:«на»,«за»,«під».

• Розвивати рухову активність, пам'ять, увагу.

• Сприяти розвитку вміння помічати красу зимовоїприроди: пухнастий сніг, дерева в сріблястому уборі.

• Читання віршів про зиму.

• Розгляд ілюстрації про зиму.

• Спостереження за снігом на прогулянці.

• Настільна гра –лото:«Пори року».

• Дидактична гра:«Коли це буває?».

Матеріали та обладнання:

• Відеопроектор(фрагменти зимового пейзажу).

• Магнітофон(музичний супровід).

• Предметні картинки на тему«дерева»,«птиці».

1. Організаційний момент:

Мета: Формування позитивної мотивації до участі взаняття.

(Діти стоять біля вихователя)

В: Хлопці, подивіться, що у кулі?

Показую кулю, всередині якої падає сніг.

В. Подивіться, як гарно падає сніг. Сніг паморочиться, сніг лягає. Сніг, сніг, сніг. Хто скаже, хто знає коли це буває?

Д. Взимку.(Це буває взимку).

В. А зараз яка пора року?

Д.Зима.(Пори рокузима ).

Ч. Ви думаєте, щозима ?

Бо холодно, сніг навулиці, на деревах, люди одягнені в теплий одяг.

В. Правильно, сніг лежить на вулицях міст, сіл і в лісі теж багато снігу. Взимку стає дуже холодно, морозно. Небо стає сірим, ми рідко бачимо сонечко, але коли воно з'являється, сніг починає іскритися. А ви бачили, як падають сніжинки? Вони всі різні і немає жодної схожої!

(Діти сидять на лавці)

(Перегляд слайдів - зображення зимового пейзажу). Додаток 1.

Перший слайд: падає сніг.

В. Подивіться, як гарно!

Білий сніг пухнастий

У повітрі паморочиться

І на землю тихо

Падає, лягає.(І. Суріков).

Другий слайд: зимова дорога.

В. Діти, подивіться, де лежить сніг?

Д. на дорогах, на полях.(Сніг лежить на дорогах, на полях).

Третій слайд: будинки в снігу.

В. На чому ще лежить сніг?

Д. На дахах будинків.(Сніг лежить на дахах будинків).

Четвертий слайд: сніг лежить на деревах.

З. Подивіться, де ще лежить сніг?

Д. Сніг лежить на деревах.

В. Так, як багато снігу на деревах, під деревами. Навіщо сніг деревам?

В. Сніг згрібають до дерев для того, щоб коріння дерева не замерзло і дерево не загинуло від холоду. Пам'ятаєте, як співається впісні:«Мороз сніжком укутував, дивись не замерзай».

2. Основна частина

В: Хочете подивитися красу зимової природи? Сьогодні я хочу запросити вас на прогулянку до зимового лісу. Скажіть, а що таке ліс?

В. Ліс – це зелене вбрання нашої землі. Ліс – це будинок для птахів та тварин. Ліс – це наше багатство та краса нашої природи. Ліс – це лікар, який очищає повітря і дає кисень.

Але перш ніж вирушить у подорож, нам требаповторити правила поведінки влісі. Адже не можна йти в ліс, не знаючи як правильно поводитися в ньому.

(Діти підходять до столу, беруть прапорці, стають півколом)

Екологічна гра«Правила поведінки влісі »

Мета: Розширити знання дітей про правила поведінки влісі.

У кожної дитини прапорець зеленого та червоного кольорів. Якщо твердження, вірно, то дитина піднімає зелений прапорець, якщо не вірно – червоний.

На галявині посиділи,

Всі попили та поїли,

А потім пішли додому.

Сміття забрали з собою! Правильно?

Можна полісу гуляти

Гілки з дерева ламати? Правильно?

Улісі всім птахам допомагай,

І пташиних гнізд не руйнуй. Правильно?

Не можна влісі шуміти, кричати,

Звірів із лісу забирати! Правильно?

Вогонь – ворог лісу, він хитрий,

Не розводь у лісі вогнище! Правильно?

В. Правильно, молодці! Впоралися із завданням. Тепер можна оговтатися в дорогу. Але на вулиці холодно, що треба зробити, щоби не замерзнути?

Д. Тепло одягнутися.(Потрібно тепло одягтися)

Динамічна пауза:«Імітація одягання одягу».

Мета: розвиток загальної моторики, координація промови з рухом, наслідування.

Подивіться – за вікном

Ми зараз гуляти підемо,

Топати по доріжках.

Одягнемо на ніжки

На ручки – рукавички

Шапки пухові. оглядовий жест рукою

крокують на місці

нахилилися, доторкнулися до однієї, потім до іншої ноги

потирають долоні один про одного

імітація одягання«шапки»

Ст. Ну що? Всі готові? Перед нами дві <доріжки : скажіть, вони однакові?(вузька стежка та широка дорога).

В. Дівчата підуть широкою дорогою, а хлопчики вузькою стежкою(завдання для підгрупи)

Звучить музичний супровід(відображення завірюхи).

В. Максиме, ти якою доріжкою йшов? Чому?

В. До чого гарний зимовий ліс, білим біло все навколо, стежки замело снігом, а попереду великі кучугури. Звідки вони беруться?

Як називається явище природи, коли падає сніг?

Вправа:«Сніг»(експериментальна діяльність)

Мета: розширення кругозору, поповнення номінативного, предикативного словника, словника ознак, розвиток слухового зорового сприйняття, уваги.

В. Діти, подивіться, скільки дерев. Які дерева ростуть улісі ?

Питання: Що спільного має дерева? Чим вони відрізняються?

В. Молодці. Взимку всі дерева в срібло. А що ж це під деревами?(у тазі лежить справжній сніг)

Д. Сніг(Під деревами сніг).

В. Так, це справжні снігові кучугури! Поторкайте сніг, який сніг на дотик?

Д. Холодний, м'який…

В. На що схожий сніг?

Д. Сніг схожий на цукор, сіль.

Я покладу сніжок вам на долоню. Подивіться уважно, із чого складається сніг?

Д. Зі сніжинок.(Сніг складається зі сніжинок).

В. Які сніжинки?

Д. Маленькі, біленькі….

В. Правильно, сніг – це багато-багато сніжинок. Послухайте, який гарний вірш про сніжинки розповість нам Ліза.

Ліза: Прямо з неба до нас летять легкі пушинки.

Срібляться і блищать білісніжинки:

Ах, веселі сніжинки,

Ви летить, як пушинки!

В. Хлопці, як ви гадаєте,зима весела чи сумна пора року?

В. Молодці, я пропоную вам пограти в«Сніжки»

Д/ гра«З якого дерева лист?»(завдання у парах)

Мета гри: розвивати спостережливість, увагу, тонкість зорового сприйняття, вміння підбирати парну картинку за змістом до кожного предмета.

На підлозі лежать «сніжки» - картки білого кольору круглої форми, на одних зображено дерево, на інших лист від дерева. Діти розбирають за карткою та визначають, від якого дерева, який лист.

В. (ім'я, яке дерево зображено на твоїй картці? (ім'я, від якого дерева листок зображений на твоїй картці?(опитування 2 -3 дітей)

А. Якими стають дерева взимку?

В. Дерева, коли готуються зустрічати зиму, скидають листя. Однак, життя дерева взимку не зупиняється, воно росте і дихає дуже повільно, начебто спить. Тому дерева потрібно берегти та дбати про них.

В. Як тихо довкола! Постаралася чарівниця зима і загорнула ліс у снігове покривало. Заснув ліс, не чути співу птахів! Багато птахів узимку відлітають на південь, але є й ті, які залишаються зимувати. А яких зимуючих птахів ви знаєте?

Д. Синиця, горобець, Снігур, ворона ...

В. Хлопці, а як ви вважаєте, птахам узимку важко доводиться?

Питання: Як ми можемо допомогти птахам узимку?

Д. Повісити годівниці, насипати у яких різні зернятка, крихти.

В. Давайте разом нагодуємо птахів

Сала дам синичці

Ці крихти – голубам

Ці крихти – горобцям

Галки та ворони

Їжте макарони!«звучі»рухи пальців

«ріжучі»рухи однієї долоні по іншій

пальці дрібкою -«кришим хліб»

стукати подушечками пальців один про одного

витягнути вперед праву руку з розкритою долонею

те саме – лівою рукою

терти долонею об долоню, «ката з хлібамакарони»

В. Хлопці, подивіться, як багато птахів злетілося до нашої годівниці(на дошці розвішані картинки із зображенням птахів)

Д/ гра«Хто зайвий?»

Мета: Вчити розрізняти зимуючих та перелітних птахів. Розвивати зорову увагу, спостережливість, пам'ять, мовлення.

Дітям пропонується уважно розглянути ілюстрації із зображенням птахів та сказати, яка картинка зайва, пояснити чому.

В. Молодці. Хлопці, у мене змерзли руки, а у вас?

Дихальна вправа:«Погріємо ручки».

Мета: формування правильного видиху, з вимовою звуку«Х – Х – Х».

В. Давайте подихаємо на них і зігріємо(дихаємо на руки зі звуком Х - Х - Х).

В. Руки ми зігріли, а щоб зовсім не замерзнути, нам час повертатися до групи. Подивіться ще раз довкола, що можна сказати про зимовий ліс? Який він?

Д. казковий, сніжний, чарівний, великий, гарний…

В. Молодці. А ось, за деревами доріжки, якими ми прийшли в ліс. Назад ми підемо так само, як прийшли: дівчатка - широкою доріжкою, хлопчики - вузькою.

Музичний супровід(відображення завірюхи).

В. І ось повернулися ми до дитячого садка. З лісу я прихопила трохи снігу(показую кошик з ватяними дисками, які імітують сніг.)Давайте цим снігом прикрасимо наше зимове дерево(завдання індивідуальне). Кожен візьме сніжок (ватний диск, прикріпить до дерева і скаже, що особливо йому запам'яталося в нашій прогулянці: що робили в лісі, що бачили, кому допомогли?

В. Мені також сподобалася наша прогулянка. Усі молодці були активними, допомагали один одному. Особливо мене порадували Сашко, він найбільше назвав перелітних птахів, Даша, вона найчастіше відповідала напитання; Ліза добре прочитала вірш. Післязаняття, коли ми з вами вирушимо на прогулянку, то обов'язково розвішимо на нашій ділянці годівниці, які ви виготовили разом з батьками.

Зачарований, ліс стоїть,

І під сніговою бахромою,

Чудовим життям він блищить.

заняття
Колаж «Зима в лісі» Дуже часто бувають такі ситуації, коли дитячі малюнки "не зовсім виходять". Намалював гарного їжачка, а решту "не захотів", "ні.

Конспект НОД з мовленнєвого розвитку для старшої групи «Ой, зима, зима, зима» Конспект НОД з мовного розвитку для старшої групи «Ой зима, зима, зима» Підготувала вихователь МАДОУ ДС №11 «Теремок» м. о. Кохма Масленікова.

лісі
Майстер клас із виготовлення макета: «Зима у лісі» Майстер клас із виготовлення макета: "Зима у лісі" Для роботи з дітьми найчастіше доводиться самим виготовляти необхідні посібники. Використовуючи.

НОД із малювання у підготовчій групі «Зима в лісі» Попередня робота: спостереження краси зимової природи з вихователями та батьками; розгляд ілюстрацій та картин художників о.

НОД у другій молодшій групі з розвитку промови на тему: «Зима в лісі» НОД у другій молодшій групі з розвитку промови на тему: «Зима в лісі» Мета: Розвиток зв'язного мовлення дітей. Завдання: узагальнювати знання дітей о.

конспект
Розвивальний наочно-дидактичний посібник-макет «Зима в лісі». Майстер-клас Кожному педагогові добре відомо, що краще запам'ятовується те, що цікаво. Як зробити, щоб інформація надовго залишилася в пам'яті.

заняття
Спільна діяльність. Створення макета «Зима у лісі» (друга молодша група) Спільна діяльність макет "Зима у лісі"2 молодша група. вихователь Турутіна Є. І. Мета: -Закріпити знання дітей про диких тварин та.

Зима у лісіКонспект відкритої освітньої діяльності із застосуванням нетрадиційних технік малювання у середній групі. Мета: Збагачувати уявлення.

конспект
Конспект заняття «Зима в лісі» Цілі даного ігрового заняття: розширити знання дитини про мешканців лісу, про те, чим відрізняється їхнє життя взимку; продовжувати знайомство.