Ми садили город

Аноскіна Гюзель Рафеківна«Ми садили город - посадка розсади помідори». Конспект організації та проведення праці у природі. (Старша вікова група).

Конспект організації та проведення праці в природі (старша вікова група.)

садили

Тема: «Ми садили город - посадка розсади помідори».

Мета: дати дітям уявлення про те, що помідору, що вимагає багато тепла, спочатку вирощують із насіння в теплицях, на вікнах, а потім розсаду висаджують на грядки на городі; познайомити із прийомами висадки розсади; виховувати у дітей інтерес до вирощування помідорів, радість від спільної дружньої роботи.

Устаткування та матеріал: Картинка із зображенням помідори, розсада помідори, рукавички, лійки, цебра, совочки, 10 мотузок з кілочками на кінцях, мірні палички для маркування місця посадки рослин.

Організація заняття. Грядку готують заздалегідь: перекопують і обробляють землю, вносять добрива, відбивають краї та доріжки, поливають за 1-2 години до роботи.

роботи

Безпосередньо перед висадкою вихователь виймає розсаду з ящика, поділяє окремі рослини і розкладає посередині сектора грядки, прикопавши коріння. Один екземпляр залишає для прикладу.

Підгрупа дітей допомагає вихователю маркувати місця посадки, розміщує обладнання біля місця роботи.

Заняття проводиться у другій половині дня.

Методичні прийоми: бесіда, працю на грядці, спостереження.

город
посадки
город
розсаду
садили
город
город
роботи
роботи
садили
город

Хід заняття:

Діти розміщуються неподалік місця роботи, щоб було видно.

Вихованець (В) : Загадує загадку:

Цей овоч швидко дуже

Розгадаємо між іншим.

Поклади його на сонце.

Він дозріє біля вікна,

Цей товстенький сеньйор

Усім відомий.(Помідор)

Подивіться на зображення. Хто знає, як називається цей овоч? Чим він вам подобається? Та це помідора. Ви бачили їх у нас на грядках?

Д: Ні.

В: Цей овоч вимагає багато тепла, тому спочатку їх вирощують з насіння в теплицях, на вікнах, а потім розсаду висаджують на грядки. Сьогодні ми також посадимо нашу розсаду помідори на грядку в нашому городі.

(Виходять на город. Обговорюють, як розмістити розсаду на грядці. Хлопці розміщуються по доріжках, що розділяють город на грядки так, щоб перед кожною дитиною було 2 борозенки, що позначають місце посадки, і щоб кожна дитина могла бачити дії вихователя.)

В: Подивіться на розсаду, її необхідно висадити на грядку.

Спочатку треба відміряти відстань (по борозенках, на якій слід садити помідору, використовувати можна мірну паличку. (Діти беруть мірні палички та совочки). Потім на позначених місцях робимо ямку на таку глибину, щоб усі коріння помістилися. (Всі діти під контролем вихователя готують) ямки Коли ямки готові, діти наливають у них воду.Поки вода в ямках вбирається, вихователь розповідає, а потім показує спосіб посадки.)

В: Потрібно взяти рослину в ліву руку, опустити в ямку, правою рукою розправити коріння, присипати землею, лівою рукою підтримуючи рослину; далі обома руками обтиснути землю навколо рослини, перевірити, чи досить щільно обжата земля - ​​злегка потягнути за стебло біля кореня.

(2-3 дитини розповідають, як садити розсаду. Усі діти виконують посадку. Під час посадкивихователь стежить над виконанням роботи дітьми, допомагає тим, хто справляється із завданням. Діти перевіряють правильність посадки, виправляють допущені помилки. Після посадки акуратно встромляють кілочки і підв'язують помідорку. Потім ще раз поливають грядку вже з висадженою розсадою).

В: Ви сьогодні добре і дружно працювали. Давай тепер простежимо, коли на нашій розсаді з'являться перші помідори (це означає, що рослина прижилася).

(Домовляються про черговість поливу клумби, прибирають робочий інвентар).