План-конспект відкритого уроку у 2 класі за програмою Г
Тема чверті:Казка у музиці.
Тема уроку:Реєстр. Види регістрів.
Мета:закріпити знання учнів про регістр, види регістрів за допомогою музики. Ввести нове музичне поняття – крещендо.
- підвести до визначення поняття-реєстр,
- у процесі міркувань допомогти дітям розкрити музичне поняття «крещендо»;
- навчити розрізняти на слух види регістрів у процесі слухання музики,
- розвивати музичне сприйняття, спостережливість дітей під час прослуховування музичного твору.
- розвивати пам'ять, вокальні та співочі навички при виконанні пісні.
- виховувати інтерес до навчання за допомогою рольової гри.
- виховувати почуття любові до своєї Батьківщини, до музики свого народу та народів інших країн
Музичний матеріал:звуки природи, українська народна пісня «Тінь,тінь,потітень..», Едвард Гріг «У печері гірського короля», Георгій Струве «Моя Україна».
Устаткування:проектор (слайди), презентація, малюнки по темі, зображення, види регістрів, картки, маски.
1. Організаційний момент. Музичне привітання.
«Здрастуйте хлопці – добрий день…» (вчитель співає музичне вітання з тонічного тризвучтя, діти повторюють)
2. Вступна розмова. Введення у тему урока.
Вчитель: хлопці, скажіть, із чого складається музика?
Вчитель: Скажіть, а чи можна спостерігати звуки навколо нас, у навколишньому світі, у природі?
Діти: Так. Навести приклади. Пролетить птах, пробіжить ведмідь.
Вчитель: Заплющте очі, прислухайтеся. Що ви щойно почули?
Діти: Звуки природи: дзюрчанняструмок, спів птахів.
Вчитель: Хлопці, скажіть, а які звуки по висоті оточують нас із вами, довкола нас?
Діти: Різні. Високі та низькі.
А як можна одним словом назвати ці звуки?
Вчитель: Тема нашого уроку – Реєстр. Отже, регістр – це висота звуку.
Сьогодні на уроці ми повинні закріпити наші знання про регістр, а допоможуть нам у цьому наші вірні помічники – види регістрів.
-Назвіть, які види регістрів ви знаєте?
Діти Високий, середній, низький.
- Покажіть картки із зображенням регістрів: високий – пташка, середній – зайчик, низький – ведмедик.
3. Ритмічна імпровізація. Рольова гра.
- Хлопці, давайте покажемо висоту звуку за допомогою ручних знаків (долоньками) і виконаємо поспівку «Тінь, тінь, потітень».
А тепер обіграємо співочку по ролях з рухами (маски). Прохлопаємо ритм. Не забуваємо про жартівливий характер.
4. Слухання музики. Робота на тему уроку.
Далеко на півночі, на березі моря розташована країна Норвегія.
Схили її гір покриті лісами, а береги порізані затоками. Обривисті береги з глибокими ущелинами круто спускаються до моря.
Тут, де глибока затока утворює велике красиве озеро, а скелястий берег покритий лісом, у мальовничій сільській місцевості жив чудовий норвезький композитор Едвард Гріг.
- Любов до Норвегії, до її суворої, але дивовижно прекрасної природи висловив композитор у своїй музиці, яка підкорює слухачів надзвичайною красою. Едвард Гріг жив у містечку Трольхауген. Ця назва означає "Холм тролів".
Тролі, ельфи, гноми – герої норвезьких казок, - вони живуть у горах.
Їхній король сидить на троні в печері, а навколо нього стрибають ітанцюють різні фантастичні істоти.
- І зараз ми з вами послухаємо музичний твір Едварда Гріг, який так і називається «У печері гірського короля»
Під час прослуховування музики ви повинні скористатися картками, нашими помічниками та визначити, у якому регістрі вона прозвучала.
При повторному слуханні учні визначають, у якому жанрі звучить музика. Чи чути були кроки? Коли музикою перша частка – сильна, а друга – слабка, такий жанр називається маршем.
- А чи змінювався характер музики? Так, завдяки прискоренню темпу та наростанню звучності.
- Поступове наростання звучання музики називається італійським словом – крещендо.
5. Музична розминка.
«Якщо тобі подобається, то роби так»
6. Розучування та виконання пісні«Моя Україна».
- Хлопці, в якій країні ми сьогодні вже побували?
– Ми послухали музику норвезького композитора Едварда Гріга. «У печері гірського короля»
- А в якій країні ми живемо з вами?
- Чи можна сказати, що Україна – Батьківщина наша? Що ми маємо на увазі під словом Батьківщина?
- Наш будинок, двір, школа, батьки, друзі, і т.д.
- І в нашій пісні, яку ми зараз виконаємо, теж співається про Україну. Згадаймо, як звучить мелодія у пісні?
- Зверніть увагу на підкреслені ударні склади у пісні. Виконуючи пісню, виділяємо ці склади наголосом.
7. Підсумок уроку.Вікторина. Перевір себе.
- Кому урок сподобався і хто все зрозумів, підніміть картку з посмішкою. Кому сьогодні щось було незрозуміло, підніміть картку із задумливим чоловічком.
Самоаналіз уроку на тему: Реєстр. Види регістрів.
Основною метоюуроку є:
- закріплення знань учнів про регістр,видах регістру з прикладу знайомства з новим музичним твором. Запровадити нове музичне поняття – крещендо.
Мета уроку було досягнуто, шляхом вирішення наступних завдань:
- розвиток музичного сприйняття, уваги, спостережливості учнів під час прослуховування музики,
- Навчання розрізняти види регістрів на слух у процесі слухання музики,
- виховання інтересу до навчання за допомогою рольової гри,
- розвиток творчих здібностей на прикладі ритмічної імпровізації,
- розвиток почуття ритму, координації руху відповідно до заданої музики,
- розвиток пам'яті, співочих навичок під час виконання пісні,
- виховання почуття любові до своєї Батьківщини, до музики свого народу та музики народів інших країн.
Характеристика класу: 2а клас - є класом з хорошими навчальними можливостями та досить високим рівнем творчого потенціалу, багато учнів цього класу навчаються у музичній школі. Діти на уроках зазвичай активні, рухливі, легко перемикаються на нові форми роботи.
Для реалізації мети уроку було підібрано творчі завдання на увагу: звуки навколо нас, презентація на тему уроку, роздаточний дидактичний матеріал (картки із зображенням видів регістру, картки настрою). Належне місце на уроці займала навчально-демонстраційна наочність (малюнки із зображенням видів регістру, малюнки до пісень, музичного твору, портрет композитора). Підібрано насичений музичний матеріал на тему уроку. Все це забезпечило у учнів інтерес до розкриття теми уроку, стимулювання їхньої інтелектуальної та пізнавальної діяльності, творчої активності на уроці.
Урок пройшов у формі закріплення та засвоєння нових знань із застосуванням театралізованих формнавчання (інсценування пісні, рольова гра). У ході уроку дотримувалася ефективність контролю за знаннями, вміннями та навичками (підсумкова вікторина на тему - перевір себе).
(підсумкова вікторина на тему), здійснювалися як індивідуальний (робота у парах), і диференційований підходи до учням.
Педагогічний аспектуроку забезпечено відповідністю змісту уроку вимогам програми, комплектністю мети та завдань навчання, виховання та розвитку, наявністю логічного зв'язку між новим та раніше вивченим навчальним матеріалом, доступністю навчальної інформації.
Результат уроку- були використані різні методи, засоби та прийоми навчання, групові, індивідуальні форми роботи, що забезпечило досягнень мети уроку.
Вміння використовувати отримані знання сприяло розвитку стійкого інтересу до навчання уроків музики, музичного мистецтва загалом.
Психологічний режим підтримувався доброзичливим ставленням вчителя до учнів.
Через війну, завдяки активному поєднанню методів, прийомів, форм роботи з дотриманням принципів навчання, мети уроку досягнуто.
Матеріал уроку засвоєно продуктивно.
Підтримка (495) 589-87-71
Інформація доступна лише зареєстрованим користувачам.
Шановні колеги. Переконливе прохання бути уважнішим при оформленні заявки. З заповненої форми оформляється електронне свідоцтво. У разі неправильно вказаних даних організація відповідальності не несе.