Інтегрований урок (літературне читання, трудове навчання)

Мета: Створити умови на формування пізнавального інтересу.

Завдання:

  1. Ознайомити учнів із віршем І. Пивоварової “Жила-была собака”, закріплювати вміння виконувати орігамі за схемами.
  2. Розвивати уяву, зв'язне мовлення, навички виразного читання; розвивати творчі здібності учнів.
  3. Виховувати інтерес до предметів, акуратність та чіткість при виконанні практичної роботи.

Обладнання:

  • малюнки собак,
  • малюнок будиночка.
  • опорні слова,
  • плакат “Правила безпечної роботи”,
  • технологічна карта на кожного учня,
  • схеми виготовлення собаки,
  • кольоровий папір,
  • клей,
  • фломастери.

I. Організаційний момент.

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

На день, напевно, разів по десять, Раз по триста кожен місяць, Більше тисячі разів на рік У провулку і в саду, На вокзалі, На подвір'ї, На мосту, На пустирі, На бульварі, На проспекті, Вам зустрічалися ці звірі. Може, навіть ви бачили На нашийниках медалі? А скажіть, вам відомі Їхня відвага, розум і честь? Ось про це зараз І піде в нас розповідь.

- Що ви знаєте про собак?

Д. (Існує багато порід собак. Ця тварина легко піддається дресирування. Собака – друг людини.)

- Правильно, собака - найвірніший, найвідданіший друг людини, який ніколи не зрадить і не покине його.

ІІІ. Етап вивчення нового.

- Ось послухайте, про якого собаку нам розповіла І. Пивоварова.

(Читання вчителем I частини вірша.)

- Який ви собіпредставили собаку?

Д. (Страшна, зла, величезна.)

інтегрований

- Подивіться уважно на малюнки. Про якого собаку, я вам прочитала?

- А чому ми можемо злякатися такого собаки?

2. Послухайте вірш.

(Читання вчителем II частини.)

- А тепер, дивлячись на малюнки, виберіть того собаку, про якого розповіла нам Ірина Пивоварова? Чому?

3. – Відкрийте підручники на с. 128. Знайдіть вірш.

- Самостійно прочитайте І частину вірша та відзначте олівцем слова, які характеризують зовнішній вигляд собаки.

а). - Прочитайте виразно, по ланцюжку, кожен по одному чотиривірші.

б). - Зачитайте слова, що характеризують зовнішній вигляд собаки.

Д. (Велика, величезний рудий хвіст, величезні зуби.)

в). - Знайдіть рядки, в яких говориться, чому ми цього собаку боїмося?

І ось коли собака Біг по дорозі За нею пил вставав Майже до самих зірок.

- Як ви розумієте ці рядки?

- Ще шукаємо рядки?

Коли вона дихала З будинків злітали дахи І всі дерева гнулися.

урок

- Подивіться на малюнок у підручнику. Як дихав собака, з якою силою?

Висновок: Отже, у I частини вірша маємо образ образ величезної, страшної собаки.

4. ІІ частина вірша ми прочитаємо в парах.

а). Тренуємося пошепки.

- Ми маємо бути уважними читачами, простим олівцем виділяємо слова, які розкривають характер собаки.

б). Читаємо парами вголос.

- Хто готовий сказати, який характер був у собаки?

Д. (слухняна, добра, ласкава.)

- Зверніть увагу на характеристику зовнішнього вигляду та характеру собаки.

Висновок: Отже, бачимо, що зовнішній вигляд незавжди відповідає характеру.

5. - Прочитайте останні 4 рядки.

А ось що було далі Ще я не придумав. Спочатку я придумаю А розповім потім.

IV. Етап закріплення виконання орігамі за схемою.

- Що було далі? Нам легше буде відповісти на це запитання, якщо у кожного з вас буде свій такий рудий собака.

Виготовленням якої ми зараз і займемося.

1. Для початку згадаємо правила безпечної роботи.

- Дотримуйся порядку на робочому місці.

- Не відволікайся під час роботи.

- Після роботи вимий руки.

2. Демонстрація та аналіз іграшки.

інтегрований

- Яким способом виготовлена?

- З чого виготовлений песик?

– З яких деталей складається іграшка?

Д. (Іграшка складається з двох деталей: голови та тулуба.)

3. Приготуємо робоче місце.

- Нам знадобиться:

  • 2 квадратики (для тулуба та голови)
  • клей - для збирання
  • фломастери

4. Приступимо до складання голови.

- Діти, зверніть увагу на технологічну карту виготовлення голови собачки.

Прочитайте та поясніть порядок роботи.

а). Складемо маленький квадратик по готовому згину.

інтегрований

б). Зліва і праворуч відігнемо однакові трикутнички-вушка. Прогладимо.

в). Внизу мордочки відігнемо назад невеликий трикутник для підборіддя.

літературне

г). Розкриємо заготовку, маленькі трикутники внизу сховаємо всередину, пропрасуємо.

- Приступимо до роботи.

- Молодці, у кого так вийшло?

- А вушка-то, вийшли, негарні! Давайте, вушка розкриємо … і …. розправимо так, щоб складочка була посередині. Так само розправимо друге вушко.

- Подивіться, яка у нас голова собачки вийшла!

5. Приступаємо до складання тулуба.

- Подивіться технологічну картку. Хто може

самостійно виконати роботу? Виконуйте!

- Інші працюємо зі мною.

- Що робимо першим?

Відігнемо верхній куточок великої заготовки вниз.

урок

- Що робимо далі?

Відігнемо до середини ліву та праву частини заготовки і перевернемо заготовку.

літературне

А тепер відігнемо до середини лівий і правий кути внизу заготовки.

урок

- Залишилося відігнути хвостик, отак.

урок

6. Приступаємо до збирання собачки.

- Приміряємо голову до тулуба, вирішимо, який настрій буде у собачки.

- Приклеїмо деталі одна до одної.

- Приберемо робоче місце.

- Чудові іграшки у вас вийшли.

Покажіть один одному собачок.

- Виготовляючи собі друга, кожен з вас, напевно, придумав історію, яка могла статися.

– Хто готовий розповісти?

Взимку мене на санчатах Вона легко катала, і весело крутила своїм великим хвостом.

Якось влітку на рибалці Я мало не потонув. Врятував мене собака, Мій старий вірний друг.

Ми з моїм собакою кращі друзі. Мені мама дозволила собаку взяти додому.

Якось на прогулянці Знайшли ми малюка Малюк той, заблукав. Знайти йому дорогу, Собака допомогла.

- А тепер я розповім свою історію.

Я собачку зустріла і додому її взяла. Смачним супом нагодувала, Обігріла, обійняла. Щоб казкою новорічної У кожен будинок вона увійшла І в подарунок радість, ніжність та веселощі принесла! З новим роком, з новим щастям Мої милі друзі.