«LEGO» - терем для Діда Мороза та Снігуроньки. Конспект НОД із конструювання
Юлія Малашенко«LEGO» — терем для Діда Мороза та Снігуроньки. Конспект НОД із конструювання
Доброго дня колеги!
Продовжую ділитися з Вами цікавими ідеями з Lego-конструктора.
Хочу представити Вашій увазі свій конспект заняття та фото будівель.
Ось що в нас вийшло.

Конспект НОД з технічного конструювання у старшій групі.
Тема: «Терем для Діда Мороза та Снігуроньки».
Форма організації навчання дітей конструювання: конструювання за задумом (конструювання на тему «Терем»).
Мета: Створення умов реалізації самостійної творчої діяльності дітей.
Завдання:
Освітні: Запропонувати дітям самостійно знаходити конструктивні рішення на основі використання різних деталей та елементів конструктора.
Розвиваючі: Розвивати образне мислення: замислювати будівництво та втілювати свій задум, продовжувати розвивати ручну вміливість та дрібну моторику рук дітей під час роботи з деталями конструктора.
Виховні: закріплювати навички роботи малими підгрупами, уміння розподіляти обов'язки між собою, працювати відповідно до загальної теми. Виховувати бажання доводити розпочату справу до кінця, поважне ставлення один до одного.
Інтегровані освітні галузі: «Художньо – естетичний розвиток», «Фізичний розвиток», «Соціально – комунікативний розвиток».
Вид дитячої діяльності, що лежить в основі організації освітньої ситуації: конструювання із конструктора, комунікативна, пізнавальна, ігрова, рухова.
Форма організації дітей: підгрупова.
Матеріали та обладнання: коробки з «Лего» – конструктором, лист, картинки для гри «Зберитерем», магніти, магнітна дошка.
Попередня робота:
• Читання художньої літератури: українська народна казка «Терем – теремок», В. Одоєвський «Мороз Іванович». А. Пушкін «Казка про мертву царівну і семи богатирях»;
• Відео – презентації на тему: «Терема – терема».
• Розгляд картинок із казковими теремами з казок.
• Відвідування терему Снігуроньки у Костромі.
• Розмови про терем Діда Мороза у Великому Устюзі та терем Снігуроньки.
1. Організаційний етап.
Діти беруть участь у розмові з вихователем, розглядають листа, озвучують припущення, про що пишуть фахівці будівельної компанії.
Вихователь просить одного з дітей відкрити конверт.
Вихователь читає листа дітям:
«Здрастуйте, дорогі хлопці!
Діти уважно слухають вихователя, осмислюють отриману інформацію.
Основна частина.
Вихователь запитує дітей: «Яке вони ухвалюють рішення?»
Діти висловлюють свої думки.
У результаті приймають рішення взяти участь у створенні макетів теремів для Діда Мороза та Снігуроньки.
Вихователь нагадує дітям у тому, що терем – особливий будинок. При створенні важливо пам'ятати про його основні елементи. Пропонує дітям пограти у гру: «Збери терем».
(Діти з вихователем сідають на килим).
Діти активно входять у гру. Вони вибирають із запропонованих елементів лише ті, які мають відношення до терему (фундамент, стіни, дах, вікна, двері, башти). Ці малюнки вони прикріплюють з допомогою магнітів на магнітну дошку, інші картинки відкладають убік.
Вихователь спостерігає за грою дітей, аналізує та підбиває підсумок гри.
Діти розглядають терем, що вийшов, у складання.
Потімвихователь читає дітям вірш про конструктора:
Є коробка у мене
У ній живуть мої друзі,
Дуже вони різні,
Жовті та червоні.
Зелені та сині,
Усі дружні та сильні.
Разом люблять збиратися
і на будівлі перетворюватися.
«Два на два» - малюк - кріпак,
Мала цеглинка, неначе миша.
А ще є в мене
Найдовше з чотирма!
А ще знайдемо ми у ній
«Два на шість» – він усіх довший!
Вихователь запитує дітей, що це за друзі - цеглинки?
Діти називають, що це лего - конструктор. Вони міркують, що маленькі цеглини – це деталі, які прикріплюються одна до одної різними способами.
Вихователь запитує дітей: "Чи хочуть вони почати виконувати будівлі?"
Діти охоче погоджуються.
Вихователь запрошує дітей пройти до макетної майстерні, пропонує хлопцям зробити фізкультурну паузу:
На дворі у нас мороз.
Щоб носик не змерз,
Треба ніжками потопати
І долоньками поплескати.
(Діти плескають себе долонями по плечах і тупотять ногами).
З неба падають сніжинки,
Як на казковій картинці.
Будемо їх ловити руками
І покажемо вдома мамі.
(Діти піднімають руки над головою і роблять хапальні рухи, наче ловлять сніжинки).
А навколо лежать кучугури
Снігом замело дороги.
Не зав'язнути в поле щоб,
Піднімаємо вище ноги.
Ми йдемо, йдемо, йдемо,
До майстерні ми прийдемо.
(Діти витягують руки в сторони, виконують ходьбу на місці з високим підніманням колін. Потім просто крокують).
Вихователь повідомляє хлопцям, що будуватимуть терема вони будуть, об'єднавшись у підгрупи по4 людини.
Діти проходять та сідають за столи, на яких лежить лего – конструктор.
Вихователь за потребою надає індивідуальну допомогу дітям (пояснює, пояснює).
Вихователь спостерігає за процесом створення будівель.
Діти самостійно конструюють із лего - конструктора.
3. Заключна частина. Підбиття підсумків.
Вихователь повідомляє, що всі хлопці впоралися із завданням, кожен терем вийшов по-своєму гарний. Говорить про те, що Діду Морозу та Снігуроньці буде важко визначитися з вибором.
Діти висловлюють свої припущення, який із теремів оберуть Дід Мороз та Снігуронька.
Вихователь пропонує дітям розповісти про своє будівництво всім присутнім.
Хлопці обирають із кожної підгрупи по одній людині, яка презентує свої макет.
Вихователь пропонує дітям розмістити виконані роботи в залежності від власної оцінки за відповідними місцями.
Діти висловлюють свої думки, слухають аргументи та судження товаришів, розставляють макети на місця.
Вихователь запитує дітей про те, як вони можуть показати свої споруди Діду Морозу та Снігуроньці?
Діти пропонують різні варіанти: (намалювати схеми, надіслати макети посилкою, сфотографувати та надіслати фото в листі).
Вихователь робить колективне фото дітей із своїми макетами.
Діти фотографуються зі своїми макетами теремів.






Вихователь повідомляє, що коли вона надрукує фотографії, то обов'язково всі разом напишуть листа, вкладуть фотографії та відправлять до будівельної компанії.
На завершення заняття вихователь пропонує хлопцям пограти з макетами.
Діти змінюються макетами та граються з ними.
Дякую за увагу.
Конструюйте самі! Конструюйте разом із дітьми!
Конспект заняття «Помічники Діда Мороза» 1 етап: організаційно-мотивований. (Діти виходять з вихователем зі спальні і встають у коло) В. - Подивіться, хлопці, скільки гостей.


Конспект НОД «День народження Діда Мороза» Конспект НОД «День народження Діда Мороза» Мета: розширення уявлень дітей про казкових персонажів Хід НОД. Вихователь: - Хлопці.




Сценарій для старшої групи «У пошуках, зачарованих Діда Мороза та Снігуроньки»Смурфики: Смурфетта, Розсудник, злий чарівник Гаргомель; Білосніжка та сім гномів, Шрек, Фіона, Дід Мороз, Снігуронька.
Сценарій Новорічного свята «У пошуках Діда Мороза та Снігуроньки» (старша група дітей із ЗПР) Сценарій новорічного свята для дітей старшого дошкільного віку «У пошуках Діда Мороза та Снігуроньки» ст. гр. ЗПР. Герої: Дорослі.