Малювання з натури овочів та фруктів

Державне бюджетне спеціальне (корекційне) освітнє

установа для учнів, вихованців

з обмеженими можливостями здоров'я

загальноосвітня школа № 9 V виду

м. Новоросійська Краснодарського краю

УРОК ІЗО

у 4 класі на тему:

«Малювання з натури овочів та фруктів».

Учитель початкових класівПавлюченко Н.Н

Новоросійськ 201рік

Мета : навчити малювати з натури предмети округлої та довгастої

форми, правильно передавати їх колір.

Завдання: вчити розташовувати малюнок на аркуші паперу; передавати

форму та кольори предметів; прищеплювати естетичний смак;

вміння послідовно виконувати малюнок.

Обладнання: фарби, пензлик, альбом для малювання, загадки, словник, муляжі овочів та фруктів, опорні таблиці.

Хід уроку

Організаційний момент. (1хв.)

Організація колективу класу та перевірка готовності до уроку.

Вступна бесіда. (4 хв.)

Загадка про осінь

Поля знову засіваю,

Птахів на південь відправляю

Але не торкаюся сосен

Адже я...(ОСІНЬ)

- Про яку пору року загадка?

- Які осінні місяці ви знаєте?

- Назвіть ознаки осені

- яке сьогодні число?

- який день тижня?

3. Введення в тему. (4 хв.)

Оголошення теми уроку.

ЗАГАДКИ

У городі ріс красень,

Наш зелений молодець,

А взимку знайдеш ти у банку,

Довгий, соковитий.(огірок)

2. На вигляд він - як рудий м'яч,

Тільки ось не мчить стрибком,

Безтурботно цілий рік

У теплому кліматі росте

Кисло-солодкий цитрус цей!

Поспішай швидше з відповіддю!

У ньому - корисний вітамін-

Фрукт зветься ...(апельсин)

Перш, ніж його ми з'їли,

Усі наплакатися встигли.

(цибуля)

4. Кругле, рум'яне

І росте на гілці,

Бік гарний, оленький!

Люблять його дітки,

Літні люди та дорослі-

Смаком усіх порадує

Стигле та соковите…

Що скажете?(яблуко)

5. Відгадай швидше загадку

Смак її – як цукор, солодкий,

Навіть якщо колір зелений!

Червоною може бути і жовтою.

Все про неї боксери знають,

З нею свій удар розвивають,

Хоч вона й незграбна.

Хором скажемо! Це …(груша)

6. Гостроноса дівчина

Глибоко сидить у в'язниці.

У червоній сукні рядиться,

Від людей усіх ховається(морква)

7. Жовтий цитрусовий плід

У країнах сонячних росте,

Часто в чай ​​його кладуть.

Всім відомий цей фрукт!

Він не солодкий і не гіркий,

Якщо з'їсти захочеш часточку,

Знай: На смак найкисліший він!

Як звати його?(лимон)

Словарна робота -ЯБЛОКО(3 хв.)

5.Фізмінутка(2 хв.)

На зарядку сонечко піднімає нас.

Піднімаємо руки ми за командоюРАЗ.

А над ними весело шелестить листя.

Опускаємо руки ми за командоюДВА.

6. Практична робота. (10 хв.)

а) правильне розташування альбому;

б) поділ аркуша паперу на 2 частини;

в) по етапне малювання овочів (огірок);

г) етапне малювання фрукта (яблуко);

д) замальовка овочівта фруктів гуашевими фарбами.

Індивідуальна робота з учнями

( Ваня, Мілена, Злата) - допомога при виконанні малюнка

7. Дидактична гра«Четвертий зайвий». (6 хв.)

(Знайди зайвий предмет на картинці)

8. Виставка дитячих робіт. (4 хв.)

- аналіз дитячих робіт

9. Підсумок уроку. (4 хв.)

- що малювали на уроці

- які овочі та фрукти ви знаєте?

10. Прибирання робочих місць. (2 хв.)

Використовувана література:

Програма спеціальних (корекційних) освітніх

установ VIII виду підготовчий, 1-4 клас. Москва

Уроки малювання у 1-4 класах допоміжних шкіл.