Тема уроку Суміжні та вертикальні кути

Розділи: Математика

Цілі:

  • закріпити поняття кута, вимір кутів;
  • запровадити поняття суміжних та вертикальних кутів;
  • розглянути властивості суміжних та вертикальних кутів;
  • закріпити вивчені властивості під час вирішення завдань.
  • Обладнання: таблиці "Суміжні кути", "Вертикальні кути", кодоскоп.

    I. Організаційний момент.

    ІІ. Актуалізація опорних знань.

    суміжні
    1. Які види кутів вам відомі?
    2. Обчисліть: 180? - 16?34' = 179?60' - 16?34'=163?26'.

    ІІІ. Вивчення нового матеріалу. Вирішення задач.

    1. Запровадити поняття суміжних кутів.

    Побудувати розгорнутий кут АОС. Провести промінь ВВ. Скільки при цьому вийшло кутів? Вкажіть кути, що виходять, і загальну сторону. Що можна сказати про дві інші сторони ОА та ОС?

    Знайти визначення суміжних кутів у підручнику.

    Значить, АОВ + ВІС = 180 °.

    Висновок: Сума суміжних кутів дорівнює 180?

    2. Практична робота (на дошці та на місцях):

    Побудувати гострий, прямий і тупий кути.

    Продовжити одну зі сторін і вказати суміжні кути.

    Побудувати кут, сторони якого синього та червоного кольору.

    1 варіант продовжує бік червоного кольору, 2 варіант – синього кольору.

    Запитання: що ви помітили? (Отримали по два кути).

    Як ми їх назвемо? (суміжними) Чому? (Одна сторона загальна, дві інші лежать на одній прямій)

    Перевірити роботу на дошці.

    Висновок: для будь-якого кута можна збудувати йому суміжний кут.

    3. Усна робота з допомогою кодоскопа закріплення властивості суміжного кута.

    уроку

    4. На конкретному прикладі обґрунтувати факт, чи сто сума суміжних кутів дорівнює 180?.

    уроку

    Нехай kl = x, тоді hk = x +47 ° 18 '. За якістю сумі суміжних кутів

    kl+hk=180°

    kl=66°21', hk=66°21'+47°18'=113°39'.

    Відповідь: kl=66°21', hk=66°21'+47°18'=113°39'.

    5. Ввести поняття вертикальних кутів.

    На дошці побудувати гострий, тупий, прямий кути, продовжити обидві сторони кутів.

    На місцях побудувати гострий кут боку червоного (1 варіант) і синього (2 варіант) кольору. Продовжити обидві сторони кута (1 варіант – синім кольором, 2 варіант – червоним). Скільки при цьому вийшло кутів? Що ви помітили? (Буки одного кута є продовженнями сторін іншого кута). Такі кути отримали спеціальну назву – вертикальні.

    Накресліть нерозгорнутий кут і назвіть промені сторонами. Продовжити обидві сторони даного кута.

    Що можна сказати про кути АОВ та DОС? Чи можна назвати їх вертикальними?

    уроку

    6. На таблиці "Вертикальних кутів" показати дві пари вертикальних кутів.

    Рис 41. За допомогою кодоскопа:

    7. Знайти визначення вертикальних кутів у підручнику.

    8. Завдання: Прямі АВ і СD перетинаються в точці О, отже ?AOD = 35?. Знайдіть ?AОС і ?ВОС.

    вертикальні

    Питання: чи правда, що будь-які вертикальні кути рівні?

    9. За допомогою кодоскопа виконати № 65 (використовувати таблицю "Вертикальних кутів").

    уроку

    IV. Домашнє завдання: § 6, питання 17 - 21, № 56, № 61 (а), № 66 (а), № 68 - III група.

    V. Закріплення: різнорівнева самостійна робота.

    Записати всі пари суміжних кутів.

    тема

    Вказати градусний захід кутів 1 – 4:

    тема

    вертикальні

    Перевірка самостійної роботи консультантами.