Конспект заняття «Світ на долоні»

Олена СкопінцеваКонспект заняття «Світ на долоні»

Мета: формувати уявлення дітей про крихкість світу, показати взаємозв'язок та залежність навколишнього світу та людини.

Обладнання: презентація, схеми, матеріал для художньої творчості, сміття, м'які іграшки.

ХІД ЗАНЯТТЯ.

З ініціативи дітей ми вирушаємо у найкрасивіше місце на землі. Для цього необхідно перетворитися на легкі крапельки і, заплющивши очі, порахувати до 10. Розплющивши очі, діти виявили, що потрапили на галявину, завалену сміттям. Крім того, діти побачили тварин, які потрапили до пастки. Пташки заплуталися в пакувальній сітці, у зайця лапка застрягла в шийці пляшки, їжачок, зачепившись голками, не може вибратися з банки, жабка опинилася в поліетиленовому пакеті, а метелик приклеївся лапками до гумової жуйки.

Вихованець: Ось, хлопці, ми хотіли опинитися в чудовому куточку природи, а тут навколо сміття та бруд… Мені тут не подобається. Давайте підемо в інше місце.

Діти: Тварини та природа в небезпеці. Не можна все так залишати. Ми маємо допомогти.

Діти кидаються допомагати тваринам, звільняючи від сміття. Коли всі тварини вільні, вихователь питає: Хто ж кинув усе це сміття, чиїх це рук справа?

Діти: Це людина!

Вихованець: Що ж буде, якщо кожен викидатиме сміття кудизахоче: і в ліси, і в річки, і на вулицях.

Дитина читає вірш«Сміттєва фантазія»

Не кидайте ніколи кірки, шкірки, банки.

Швидко наші міста перетворяться на звалища.

Якщо смітити зараз, то незабаром

Можуть вирости у нас сміттєві гори.

Вибігає Злючка-бруднючка: Ой, як я рада, що ви прийшли. Ятак люблю дітей та дорослих, які скрізь смітять, кидають папірці, фантики, пакети. Я шукаю собі помічників. Я люблю, коли багато сміття. Хто хоче стати другом Злючки-бруднючки?

Діти не хочуть дружити зі Злючкою-бруднючкою.

Вихованець: Що ж, тваринам ви допомогли, більше ми нічого зробити не зможемо. Ходімо звідси, подалі від Злючки-бруднючки та цього сміття.

Діти: Треба прибрати сміття.

Діти прибирають сміття у відро, яке приносить вихователь.

Злючка-бруднючка: Тут тепер так чисто, мені тут не місце.

Вихователь читає вірш.

Не губіть тварин,

Не зривайте квіти,

Я прошу їх любите,

Адже вони, як і ми,

Теж діти природи.

Вихованець: А навіщо допомагати природі?

Діти: Природа – жива, якщо вона загине, то загине і людина.

Дитина читає вірш:

Квіти навколо, ліси, поля

І це все – земля моя!

Люди бережіть ліс,

Без природи життя немає,

Вихованець: Ось ми все і прибрали. Подивіться, як чисто довкола. Цю чистоту зробили ми самі, своїми руками. Присядемо на лавочки і подумаємо, куди ж нам подіти все це сміття?

Діти розбирають схему «Утилізація сміття». Вихователь підводить дітей до думки, яке вирішення проблеми правильне.

Вихованець: Сміття може бути не тільки марним. Деякі речі, які викидаються, можуть використовуватися для цікавихзанять. Наші вправні ручки допоможуть нам у цьому. Спочатку підготуємо наші пальчики до роботи.

Ручна праця: виготовлення бджіл з непридатного матеріалу.

Вихованець: Після нашої роботи гарних речей побільшало. Ми можемо їх подарувати батькам чи друзям. Атепер повернемося на лавочки.

Вихователь виноситьглобус: Наша планета земля у наших руках. Вона чудова, але беззахисна. Своїми руками ми можемо її і занапастити:

Ліс рубають, птахи не летять,

А краси всі чекають, хочуть,

І гинуть легкі планети,

Лише пні залишаться у своїй.

А можемо власноруч її врятувати. Подивіться фільм і вирішіть, якою ви хочете бачити нашу рідну землю?

Презентація за допомогою мультимедійного обладнання.

Вихованець: Скажіть, яка планета вам подобається більше? Чиста, красива, з блакитним небом, вся у квітах, з різними тваринами, комахами, птахами. Або брудна, у смітті, де немає жодного чистого містечка, де немає ні птахів, ні звірів.

Діти: Ми хочемо бачити свою планету чистою, красивою, і це в наших руках!

Давайте разом землю прикрашати,

Садити сади, квіти садити всюди.

Давайте разом землю шанувати

І ставитися з ніжністю, як на диво.

Ми забуваємо, що вона у нас одна

Неповторна, ранима, жива,

Прекрасна: хоч літо, хоч зима.

Вона в нас одна, одна така.

Бережіть, люди ліс.

Бережіть птахів, квіти,

Землю – усю природу.

У гостях у бабусі в селі до Вашої уваги запропонований матеріал (заняття та презентація) з пізнавального розвитку з блоку "Де ми живемо". Така систематизація дозволить.

долоні
Презентація дослідно-творчого проекту Проект: Формування пізнавальної активності за допомогою експериментування у процесі малювання нетрадиційними техніками та матеріалами. Щодня.