Презентація на тему - Корінь

- Завантажити презентацію (0.14 Мб) 9 завантажень 3.0 оцінка
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
Анотація до презентації
Презентація для школярів на тему "Корінь. Види коренів. Типи кореневих систем" з Біології. pptCloud.ru – зручний каталог з можливістю скачати powerpoint презентацію безкоштовно.
Зміст

Презентація уроку з біології
Корінь. Види коренів. Типи кореневих систем.
Тема: Корінь – вегетативний орган рослини. Види коренів. Типи кореневих систем.
Цілі уроку: Освітня: дати уявлення про вегетативному органі рослини – корені, особливості його будови, види коренів, типи кореневих систем, функції кореня. Розвиваюча: розвинути вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати матеріал, робити висновки. Виховна: щепити практичні навички комунікативного спілкування, навчити застосовувати теоретичні навички на практиці, удосконалювати навички роботи з гербарними та живими об'єктами.
Обладнання: живі екземпляри рослин з різними кореневими системами, таблиця "Корінь" Тип уроку: вивчення нового матеріалу. Форма роботи: індивідуальна, групова. Методи: репродуктивний, пояснювальний – ілюстративний, проблемний, частково – пошуковий. Методичні прийоми: бесіда, лабораторна робота. Дидактичні відносини: вчитель-учень, учень-учень, учень – навчальний матеріал.
Організаційний момент (якпрацюємо на уроці) Робота в групах – по 6 осіб у кожній групі, командир та табло обліку. План усного журналу на дошці. Тема уроку на дошці. Діти, визначте низку питань, на які вам належить відповісти в процесі уроку: Що таке корінь – як вегетативний орган рослини? Які функції виконує корінь? Які бувають види, типи кореневих систем? Як здійснюється зростання коренів у ґрунті?
Перша сторінка «Усного журналу».
Відкриємо першу сторінку "Усного журналу" (Рішення біологічних завдань у групах. Підсумок - визначення корінь). Хлопці, я хочу вас запросити здійснити разом зі мною подорож у загадковий світ вегетативного органу, який невизначено довго виростає в довжину в ґрунті, завдяки діяльності верхівкової системи. Він виконує різноманітні функції. Про який вегетативному органі йтиметься? Ви напевно здогадалися? Відповідь: Корінь відносять до вегетативного органу рослини, у перекладі з латинського слова "вегетативус" - позначає "рослинний".
Які ще органи рослини відносяться до вегетативних - втеча (стебло, листя, нирки). Що здійснюється з допомогою вегетативних органів – зростання, харчування рослини. На дошці: Цикорій звичайний. Підпишіть назви органів рослини – на дошці та групах. Обведіть той орган, про який йтиметься на уроці.
Цикорій - звичайний
Друга сторінка "Усного журналу"
Відкриємо другу сторінку " Усного журналу " і познайомимося з функціями кореня через вирішення пізнавальних завдань. Перше завдання: У мене в руках кімнатна рослина у горщику квітки. Я хочу його прибрати з горщика квітки, але мені дуже важко. Чому? (Виршують у групах). Перша функція: Корінь зміцнює рослину у ґрунті. Без коріння рости і жити не стануть Як не тонкий, не помітний Підземлею корінець Але не може жити на світі Без нього будь-яка квітка!
Яку ще функцію виконує корінь? Друге завдання: В одній із казкових держав злий чарівник знищив у рослин все коріння. До чого це може спричинити? Поясніть відповідь. Два горщики з рослинами. Одна рослина добре росте, інша загинула. Чому? (Завдання обговорюють у групах і виявляють ще одну функцію) Друга функція: Харчування (коріння з ґрунту отримують мінеральні солі та воду). Третє завдання: На столах морква, спробуйте на смак. Вона солодка, соковита. Яку ще функцію виконує корінь? Третя функція: Корінь накопичує поживні речовини. Узагальніть знання про функції кореня.
Корінь виконує такі функції: 1. Зміцнює рослину у ґрунті. 2. Живить рослину. 3. Накопичує поживні речовини (морква, ріпа, буряк). Доповнює учитель. Є ще повітряне коріння у орхідеї (звисаючи вони вловлюють вологу з повітря), коріння – причіпки у плюща (для опори), ходульні корені у мангрових рослин захищають від затоплень і зберігають стійкість; стовбоподібні коріння (підпірки) на гілках дерев підтримують крону дерева, утворюється цілий гай з одного дерева (індійський баньян).
Давайте спробуємо, хлопці, сформулювати поняття корінь (самостійно в групах). Найкраще поняття запишемо. Корінь – вегетативний орган рослини, який зміцнює рослину у ґрунті, забезпечує рослину живленням, накопичує поживні речовини. (Поняття "корінь" діти записують у зошит).
Третя сторінка «Усного журналу»
Наступна сторінка "Усного журналу", яка називається "Види коренів" (діти працюють з картками або підручником самостійно). Підсумок роботи з німим малюнком (підписують види коріння). 1. Зверніть увагу на картку пункт № 2. Прочитайте тапоясніть. Які види коренів існують? Який корінь головний, придатковий, бічний? 2. Підпишіть німий малюнок. Хлопці підписують на місцях та біля дошки. Порівняйте свій малюнок із малюнком у підручнику на сторінці 89, рисунок 59.
Малюнок: Види коренів
Види коренів
Головний корінь – розвивається з корінця зародка. Бічні корені – відходять від головного та придаткових. Придаткове коріння - розташовується на стеблах і листі.
Вирішення пізнавальних завдань. Види коренів.
Робота у групах ( вирішення пізнавальних завдань ). Завдання перше. На столі чашки з квасолею, що проросла. Що першим з'являється під час проростання насіння? Відповідь: Корінь. Як називається цей корінь? Відповідь: Головний. Друге завдання. З куща чорної смородини зрізали гілочку і поставили до банку з водою. Через деякий час на нижній частині гілки утворилося коріння. Як вони звуться? Відповідь: Придаткові. Висновок: На уроці вивчили види коріння: Головний, бічні та придаткові.
Четверта сторінка "Усного журналу"
Типи кореневих систем. На столах рослини з різними кореневими системами (цибуля, морква, петрушка, пшениця). Чим відрізняється коріння цих рослин? Стрижнева коренева система – виділено головний корінь. Для того, щоб розібратися в типах кореневих систем, хлопці виконують лабораторну роботу.Заповнюють таблицю.
Лабораторна робота: Типи кореневих систем. Мета: Вивчити особливості будови кореневих систем.
Малюнок: Типи кореневих систем.
П'ята сторінка «Усного журналу «Рішення пізнавальних завдань на тему «Корінь»
Пізнавальні завдання Дайте відповідь на запитання. У Іви ламкою і в деяких інших рослин, що виростають на топких берегах річок, утворюються коріння, якеростуть вертикально вгору, доки досягнуть поверхні грунту. Як називають таке коріння? Яку функцію вони виконують? У деяких тропічних дерев на стовбурах і великих гілках утворюються придаткові корені, які є підпірками. У чому полягає їхнє біологічне значення? У рослин, що живуть на стовбурах і гілках дерев вологих тропічних лісів, утворюються коріння, що вільно звисає вниз. Як називаються такі коріння? Яку функцію вони виконують?
Узагальнення вивченого матеріалу на тему " Корінь "
Дати поняття коріння. Назвати функції кореня. Які види коріння ви знаєте? Які Ви знаєте типи кореневих систем? (Робота в групах). Використання наочних посібників для актуалізації знань учнів. Домашнє завдання: п. 19, придумати свої завдання на тему "Корінь".